به خانواده چهارنفره دراویش گنابادی ۲۵سال حبس تعزیری توسط دادستان ابلاغ شد

33
به خانواده چهارنفره دراویش گنابادی 25سال حبس تعزیری توسط دادستان ابلاغ شد

۲۵ سال حبس تعزیری در ادامه محاکمه های کوتاه برای یک خانواده دراویش گنابادی از سوی دادستان به آنها ابلاغ شد.  این حکم هم مانند بقیه احکام از پیش مشخص شده برای درویشان بازداشت شده در حوادث خیابان گلستان هفتم به این چهار درویش ابلاغ شد.

توئیتر مجذوبان نور که اخبار دراویش گنابادی را منتشر می کند، یکشنبه ۲۱ مرداد در چند پیام اعلام کرد که کسری نوری، پوریا نوری و امیر نوری که همراه با مادرشان در حادثه خیابان گلستان هفتم در محله پاسداران تهران بازداشت شده بودند به ترتیب به ۱۲، ۲ و ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

شکوفه یداللهی مادر این کسری، پوریا و امیر که در زندان قرچک محبوس میباشد با حکم قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت و محرومیت ازفعالیت اجتماعی و رسانه‌ای محکوم شد.

خانم یداللهی یکم اسفند ۱۳۹۶ همراه با صدها تن از دراویش گنابادی که در میان آنها سه فرزند وی نیز حضور داشتند مورد حمله نیروهای لباس شخصی قرار گرفت و با این دلیل که مادر کسری نوری است بازداشت و به زندان قرچک منتقل شد.

از سوی دیگر برخی گزارشها حاکی از آن است که خانم یداللهی در یک فایل صوتی از وخامت وضعیت سلامتی خود خبر داده است.

پیشتر سایت های خبری از محکومیت کسری نوری را به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال تبعید به ثلاث باباجانی، دو سال ممنوع‌الخروجی و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای خبر داده بودند.

آقای نوری دانشجوی فوق لیسانس حقوق و از مدیران وبسایت مجذوبان نور است که اخبار درویشان گنابادی را منتشر می‌کند.

در ماه‌های گذشته اخبار نگران کننده‌ای از نقض حقوق دراویش گنابادی منتشر شده که واکنش نهادهای بین‌المللی را به همراه داشته است. از جمله فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر روز ۲۶ اردیبهشت، با اشاره به محاکمه دراویش گنابادی بازداشت‌شده همراه با «پنهان کاری»، این اقدام را «مضحکه‌ عدالت» و «نقض آشکار موازین بین‌المللی» خواند.

وزارت خارجه آمریکا نیز اسفند ماه سال گذشته ضمن محکوم کردن سرکوب دراویش گنابادی، به مرگ مشکوک یکی از این دراویش در بازداشتگاه واکنش نشان داد و آن را نگران کننده توصیف کرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy