خطر انفجار انبارهای دپو شده‌ی گاز تهدید جدی برای مردم و محیط زیست

38
خطر انفجار انبارهای دپو شده‌ی گاز تهدید جدی برای مردم و محیط زیست

خطر انفجار انبارهای دپو شده‌ی گاز یکی از تهدیدهای جدی برای مردم و محیط زیست شهر ری است. این تهدید به دلیل  سیاست‌های غلط جمهوری اسلامی است. سیاستهای کوتاه مدتی که بر پایه به دست آوردن سریع پول برای خرج تروریسم و پیشروی در منطقه بنیان گذاشته میشود.

به طور مثال:

نشت نفت خام از پالایشگاه تند گویان مردم شهر ری را با خطر جدی مواجه کرده است. این تهدید به حدی است که حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران و رئیس شورای شهرستان ری با اشاره نشت نفت خام از پالایشگاه نفت شهید تندگویان تهران به داخل زمین و آلوده کردن آب‌های زیرزمینی در محدوده شهرستان ری هشدار داده است.

وی میگوید: مردم این منطقه را رنج می‌دهد و نشت نفت، فاضلاب و پسماند پالایشگاه، مدتهاست که به زمین‌های اطراف آسیب جدی رسانده و محیط زیست را در معرض تهدید قرار داده است.

مسئولان پالایشگاه حتی مجبور شدند روستای (اسماعیل آباد) را خریداری کرده و به طور کامل تخلیه کنند. با این وجود این مشکل کماکان ادامه داشته و منطقه به شدت با آن درگیر است.

وی همچنین تاکید میکند: از همه بدتر انبارهای دپو شده‌ی گاز است که خطر انفجار دارد. درواقع خطر انفجار آنها بیشتر از خطر نشت نفت است.

اطراف پالایشگاه نیز به شدت محیط پرمخاطره‌ای دارد.

وضعیت صنایع پتروشیمی منطقه بوشهر:

طاها دشتی مطلق نماینده بوشهر در شورای عالی استان‌ها میگوید: گسترش سرطان، سقط جنین و فرزندان ناقص‌الخلقه در عسلویه و جنوب استان بوشهر، عسلویه همین امروز باید تعطیل شود

رئیس سازمان محیط زیست: از نظر قوانین محیط زیستی عسلویه باید همین امروز تعطیل شود. اگر بخواهیم استانداردهای بین‌المللی در حوزه محیط زیست را رعایت کنیم می‌بایست ۸۰ درصد از صنایع کشور تعطیل شوند.

عیسی کلانتری: بر اساس کوتا‌هی‌های صورت گرفته مردم عسلویه یا باید بمیرند و یا جابجا شوند و یا صنعت گاز و پتروشیمی ما تعطیل شود.

این چه کاری است که قانونگذاران می‌گویند صنایع آلاینده یک درصد تولیدات خود را بابت آلایندگی جریمه دهند آیا این یک راهکار برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست محسوب می شود.

برای حکومتی که نیاز فوری و مبرم به پول برای بقای خویش دارد هیچ موضوعی به نام مشکلات مردم یا محیط زیست را به رسمیت شناخته نمیشود. جان و مال و زندگی مردم در مقابل بقای حکومت هیچ انگاشته میشود. و به همین دلیل همه چیز در حال نابود شدن است.

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست تصریح میکند: وقتی دچار سیاست‌های کوتاه‌مدت هستیم و این سیاست‌ها بر روند توسعه پایدار غلبه کرده است و وزارت نیرو سدهای متعددی را ایجاد می کنند شاهد هستیم که منابع آب در معرض بحران و نابودی قرار می‌گیرد.

 وقتی همه چیز را با پول و اقتصاد به صورت ناپایدار ناقص عوض می‌کنیم این اتفاقات در حوزه محیط زیست رخ می‌دهد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy