هشدار - در بدترین شرایط سیاسی اقتصادی، حسن روحانی فردا برای امضا سند فروش دریای خزر با پوتین دیدار می کند

فردا یکشنبه ۲۱مرداد ۹۷ روحانی به روسیه میرود تا سند فروش دریای خزر را با پوتین به امضا برساند.

امضای این سند را پیش از این روسیه در  برگزاری نشست سران کشورهای حاشیه دریای خزر اعلام کرد که کنوانسیون وضعیت حقوقی بزرگترین دریاچه جهان روز یکشنبه به امضاء خواهد رسید.

این مذاکرات برای دستیابی به سند حقوقی دریای خزر بیش از دو دهه به طول انجامیده است و امروز بدترین زمان برای امضای آن در رابطه با حقوق ایران است.

گروهی از سیاستمداران و کارشناسان در ایران طی روزهای اخیر مخالفت خود را با امضای کنوانسیون وضعیت حقوق دریای خزر در «شرایط فعلی» اعلام کرده بودند.

نشست سران کشورهای حاشیه دریای خزر در شهر بندری «آکتاو» در جمهوری قزاقستان برگزار خواهد شد. سران کشورهای ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان در این نشست شرکت خواهند کرد.

حسن روحانی به گفته پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری ایران در حاشیه اجلاس سران کشورهای همسایه دریای خزر با رئیس جمهوری قزاقستان و برخی سران دیگر حاضر در نشست دیدار و گفتگو خواهد کرد.

هشدار همانطور که مطلع هستید امروز بدترین زمان به لحاظ وضعیت اقتصادی و بین المللی رژیم ایران است و بیم آن میرود که سند بخشیدن دریای خزر را برای دریافت پول امضا کند و در این وانفسای بی پولی و فقر و فلاکت و گرانی دلار و هزار مشکل آفریده شده کسی متوجه این ضرر هنگفت به منفعت ملی ایران نشود.

تا کنون بخشهایی از دریای کاسپین به کشورهای همسایه این دریا خاصه خرجی شده است.

یکی از هموطنان نوشته است؛ فردا یکشنبه روز امضای کنوانسیون حقوق دریای خزر است و با این امضا دسترسی بقیه کشورها به منابع عمیق دریای خزر ممکن میشه و عملا برای ایران فقط قدم زدن بر سواحل دریای خزر باقی میمونه.

حسن روحانی به عنوان کشور فروش بزرگ و جانشین برحق قاجار داره میره تا این کنوانسیون رو امضا کنه ولی چون مردم درگیر مسائل اقتصادی چون نان شب هستند این مساله فراموش شده.

باید فردا با یک اعتراض خیابانی به دنیا اعلام کنیم هر نوع سند امضا شده از طرف جمهوری اشغالگر اسلامی در مورد دریای خزر مورد پذیرش ما نیست.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy