به علت تحریمهای آمریکا کمپانی تونل‌سازی هرنکنشت و خودروسازی Duerr آلمان معامله با ایران را بهم زدند

کمپانی آلمانی خودروسازی Duerr اعلام کرد به علت تحریمهای آمریکا، قراردادهایش با رژیم ایران را منتفی کرده است.
روز قبل هم شرکت تونل‌سازی هرنکنشت آلمان از قرارداد با رژیم خارج شد. این شرکت آلمانی در حالی اجرای پروژه‌یی چند میلیون یورویی در ایران را متوقف کرده است که میگوید این اقدام به‌دنبال اجرایی شدن مرحله اول تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران صورت گرفته است.

شرکت تونل‌سازی هرنکنشت آلمان، سازنده تونل‌های ترافیکی و ترابری و ارائه کننده ماشین‌آلات حفاری برای هر نوع زمین و خاک است.

رئیس این شرکت به مجله هفتگی اقتصاد آلمان گفت:‌ به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران از پروژه‌یی به ارزش ۲۰میلیون یورو در ایران چشم‌پوشی خواهیم کرد.

هرنکنشت قرار بود ماشین‌آلات حفاری برای ساخت یک تونل عظیم ترافیکی به ایران بفروشد. این قرار داد آماده امضای طرفین بود که رییس شرکت از انجام آن سرباز زد.

رئیس شرکت هرنکنشت می‌گوید ما از ترس عواقب تحریمها ناگزیریم بازار ایران را ترک کنیم.  بازار آمریکا برای شرکتهای آلمانی بسیار مهم‌تر از بازار ایران هستند

کمپانی خودروسازی دایملر هم طرح خود برای گسترش همکاری با رژیم ایران را به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا متوقف کرده است.

توقف یا کاهش همکاری شرکتهای آلمانی در ایران در حالی است که دولت آلمان و اتحادیه اروپا تأکید دارند که از شرکتهای اروپایی برابر تحریم‌های آمریکا حفاظت خواهند کرد.

اما این شرکتهای خصوصی به علت تحریمهای آمریکا  نگران از دست دادن  این بازار هستند، ادامه همکاری با رژیم ایران را ریسک بزرگی می‌دانند که پیامدهای آن روشن نیست.

پیشتر از این، دولت عربستان سفارشش به این شرکت آلمانی را در اعتراض به همکاریهای اقتصادی با رژیم ایران متوقف کرده بود.

مجله اشپیگل آلمان نوشت: عربستان سعودی به‌دلیل سیاست حکومت فدرال آلمان در قبال خاورمیانه، سفارشات خود را به شرکتهای آلمانی متوقف کرده است.

این مجله اشاره می‌کند که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی این توقف سفارش را در بودجه جدید، نهادهای حکومتی کشورش وضع کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy