۱۲هزار عقرب زهرآگین در نزدیکی محل علم الهدی و آرزوی یک مشهدی

187
12هزار عقرب زهرآگین در نزدیکی محل علم الهدی و آرزوی یک مشهدی

۱۲هزار عقرب زهرآگین در یک منزل مسکونی در منطقه‌ای در مشهد توسط حفاظت محیط زیست خراسان رضوی کشف شده است.

این کشف محیط زیست با همکاری مامورین انتظامی و کلانتری ناجا با رصد یک منزل مسکونی انجام شده است.

ابوالفضل شعبانی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان با همکاری مامورین آگاهی انتظامی کلانتری شهرک ناجا طی چند روز کار اطلاعاتی و رصد یک منزل مسکونی، یک صیاد متخلف را دستگیر کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: طی پایش‌های به عمل آمده، افرادی به‌طور مشکوک اقدام به جابجایی باکس‌های حاوی عقرب زهرآگین می‌کردند که مامورین توانستند آنها را شناسایی و در یک عملیات غافلگیر کننده و با کسب اجازه از مراجع قضایی منزل مورد نظر را بازرسی کنند.

وی افزود: طی بازرسی از منزل این فرد متخلف تعداد دوازده هزار عقرب زهرآگین از انواع زرد و سیاه کشف که از این تعداد ۱۰ هزار عقرب طی مدت نگهداری و پرورش تلف شده بودند.

شعبانی با اشاره به اینکه عقرب‌ها به‌منظور بهره‌برداری از زهرشان توسط عده‌ای سودجو بدون مجوز صید شده بودند؛ گفت: دو هزار عقرب زنده مکشوفه نیز توقیف و جهت اقدامات بعدی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان منتقل شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار کرد: برای متخلف صورت مجلس تخلف تنظیم و به جرم پرورش غیرمجاز عقرب در منزل مسکونی و ایجاد خطر و ناامنی به مراجع قضایی معرفی شد.

یکی از همشهریان مشهدی گفت اما محل بزرگترین وگزنده ترین عقرب زهرآگین که همان علم الهدی است را مردم باید رصد و کشف کنند که از شرش خلاص بشویم.

هرکس این خبر را میشنود میگوید کاش پای این عقربها به بیت علم الهدی باز میشد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy