صحنه‌های عجیب و غریب مجلس در جریان استیضاح علی ربیعی نفسها را به شمارش انداخته بود

محممود صادقی در حساب تویتر خود نوشت نوشت: مجلس هنگام بررسی استیضاح علی ربیعی شاهد صحنه‌های عجیب و تلخی بود رییس که اعلام تنفس کرد بی اغرااق نفسم به شماره افتاده بود.

به شماره افتادن نفس آقای صادقی در جریان استیضاح علی ربیعی، وزیر کار دولت روحانی، به این دلیل بود که گوشه‌یی از فساد در نظام فسادگستر آخوندی رو شد.

 خبرآنلاین نوشت: روز استیضاح ربیعی به روز «بگومگوها و بگم‌بگم‌ها»‌ پیرامون افشای فساد جناحین علیه یکدیگر تبدیل شد.

در جریان استیضاح علی ربیعی تعدادی از نمایندگان مخالف او را متهم به لابی‌گری و ارایه پیشنهاد رشوه و خرید رأی آنها کرده‌اند.

متقابلاً علی ربیعی هم نمایندگانی ازجناح مقابل را متهم کرد که به او مراجعه کرده و خواهان دریافت رشوه شده‌‌اند.

از جمله اتهامات علی ربیعی به نمایندگان جناح خامنه‌ای افشاگری او علیه محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، است و در این رابطه گفت‌: «رئیس بهزیستی سبزوار یک خانم برجسته است اما به من فشار می‌آوردند که یا این فرد را بردار یا شما را استیضاح می‌کنیم.

در اتاق من در جلوی چشم من بدون این‌که ترسی از من داشته باشند در چشم من نگاه می‌کنند و می‌گویند سالی ۴۰۰–۵۰۰میلیون تومان به حساب فرد مورد نظر واریز کن و به هر کسی که من می‌گویم بده».(خبرگزاری ایسنا ۱۷مرداد ۹۷)

متقابلاً پورابراهیمی وزارت تعاون و علی ربیعی را متهم به عدم ارائه ارز پتروشیمی‌ها کرد که در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد کرده است.

چند تن از نمایندگان نیز از فساد ربیعی و وزارت کار گفتند و فاش کردند که ربیعی به آنها پیشنهاد رشوه داده است.

محمود نگهبان بود که گفت فساد در زیر مجموعه اقتصادی وزارت کار بیداد می‌کند و عناصر بالایی این وزارت‌خانه را عده‌یی فرصت‌طلب نامید که به فکر ثروتاندوزی هستند.( فارس ۱۷مرداد ۹۷)

علی رستمیان، گفت: «توسط یکی از فرستادگان جناب آقای بندپی به بنده گفته شد ۵۰۰میلیون تومان به شما می‌دهیم به نام یک خیریه».

همین نماینده  در افشاگری علیه معاون ربیعی فاش ساخت «۹۰۰میلیون تومان صرف هزینه همایش و مهمانی شاهانه محسنی بندپی شده است».

قاسم جاسمی به معامله نمایندگان مجلس با علی ربیعی اشاره کرد که از صبح عده‌یی از آنها در حال معامله با ربیعی بوده‌اند.

و…

واقعیت این است که در فساد، تمامی حاکمیت چه اصلاح طلب چه اصولگرا سروته کرباس نظام فاسد ولایت فقیه هستند.

اما اکنون که سر کلاف فتنه و فساد اقتصادی علی ربیعی در مجلس  باز شده است، این سؤال مطرح می‌شود که منبع تأمین این همه خاصی‌خرجی‌ها در ابعاد صدها میلیون تومانی کجا است و علی ربیعی با اتکا به چه منبع و درآمد درصدد جلب آرای نمایندگان جناح خامنه‌‌ای بوده است؟

سؤال دیگر این است که به‌لحاظ اقتصادی ادامه شغل وزارت برای ربیعی چقدر سودآور بوده که گوشه‌یی از رشوه‌های پیشنهادی او و معاونش محسنی بندپی به نمایندگان جناح خامنه‌ای متجاوز از یک میلیارد تومان بوده است؟ و…

بسیار واضح است که منبع تأمین این همه خاصی‌خرجی و رشوه‌دادن ربیعی و معاونش، نهادهای زیرمجموعه وزارت کار نظیر سازمان تأمین اجتماعی است که اموال آنها متعلق به کارگران و کارمندان بازنشسته است.

سازمان تأمین اجتماعی از تراست‌های بزرگ مالی است که چنگ انداختن بر منابع آن همواره موضوع جدال‌های جناحی در رأس نظام بوده است. سازمان تأمین اجتماعی که مسئولیت تعریف‌شده‌اش تأمین زندگی بازنشسته‌ها و تأمین هزینهٔ درمان کارگران و صاحبان مشاغل می‌باشد، به‌دلیل نوع کارش، قانوناً از مالیات و حسابرسی دولتی معاف است.

این سازمان با پولی که ماهانه از حقوق کارگران کسر می‌شود و به حسابش واریز می‌گردد، به پنجمین غول مالی کشور تبدیل شده است، تمام ذخایر مالی این سازمان در یک سازمان بزرگ مالی به نام «شستا» سرمایه‌گذاری شده است.

شستا صاحب حداقل ۲۵۰شرکت و ۱۲۰۰هولدینگ است، همچنین سهام بالایی از بانک رفاه و کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد که یک‌پنجم معاملات بورس را در دست دارند.

هتل‌های بزرگ و هواپیمایی ملی ایران(هما) نیز بخش دیگری از دارایی‌های این سازمان است.

سرمایهٔ این سازمان، حاصل دسترنج بیش از ۱۲میلیون و ۶۰۰هزار کارمند و کارگر و کسبه بیمه‌شده است که با افراد خانواده‌هایشان به ۳۵میلیون نفر می‌رسند، این تعداد، تقریباً نیمی از مردم ایران هستند.

کارگران و کارمندان محرومی که در زمره اکثریت مردمی هستند که زیر خط فقر زندگی می‌کنند و بسیاری از آنها مانند بسیاری از مردم حتی قدرت تأمین مواد اولیه غذایی را ندارند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy