ممانعت از دفن هموطن بهایی عباس خلوصی در گلستان جاوید کرمان

80
ممانعت از دفن هموطن بهایی عباس خلوصی در گلستان جاوید کرمان

پس از فوت یک هموطن بهایی به نام آقای عباس خلوصی خانواده وی با ممانعت عوامل حکومت برای دفن وی در گلستان جاوید کرمان مواجه شدند.

پیش از این شهروندان بهایی متوفیان را در گلستان جاوید کرمان؛ در قطعه زمینی که بسیار دور از شهر کرمان است، دفن میکردند و سالیان گذشته به همین منظور از طرف خود هموطنان بهایی به همین منظور خریداری شده بود.

اما از تاریخ ۲۴ اسفند ۹۶دولت در یک عمل ضدانسانی و ظالمانه اجازه دفن متوفیان بهایی در گلستان جاوید را نمی دهد. به شهروندان بهایی گفته شده است که می بایست متوفیان را در رفسنجان به خاک بسپارند.

به موجب همین گزارش از تاریخ۲۴ اسفند ۹۶ به بعد؛ اجازه دفن در کرمان به شهروندان بهایی داده نشده است.

یادآوری میشود: در اوایل اردیبهشت سال جاری در قروه یک شهروند بهایی به نام آقای حسن زارعی فوت کردند. برای دفن ایشان در شهر قروه امام جمعه این شهر به نام باباییان اجازه دفن به خانواده این هموطن در قبرستان بهایی‌ها را نمیدهد و آنان مجبور میشوند که پیکر وی را به همدان برده آنجا دفن کنند.

باباییان امام جمعه قروه با حکم علی خامنه‌ای در ۱۳ شهریور۹۴ بعنوان امام جمعه جدید قروه معرفی شد. در مراسم معارفه وی حسینی شاهرودی گفت: ائمه جمعه با عملکرد مناسب و مطلوب خود می‌توانند فرهنگ عمومی جامعه را به سمت و سوی کمال هدایت کنند و زمینه سعادتمندی فرد و جامعه را فراهم سازند.

… نقش مهم ائمه جمعه در حرکت های فرهنگی و مسائل مرتبط با فعالیت های دینی بر کسی پوشیده نیست.

این امام جمعه جنایتکار قبلا  به عنوان امام جمعه تفرش و پس از آن در چهار دانگه تهران فعالیت داشته است. پس از این انتصاب یکی از اقدامات این شیخ جنایت کار را از نظر بگذرانیم.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy