کارشناسان از افزایش خطر حملات سایبری ایران گزارش داده‌اند

27
کارشناسان از افزایش خطر حملات سایبری ایران گزارش داده‌اند
کارشناسان از افزایش خطر حملات سایبری ایران گزارش داده‌اند

کارشناسان فعال در بخش تهدیدات سایبری در ماساچوست از افزایش فعالیت‌های سایبری ایران و از افزایش خطر حملات سایبری این کشور گزارش داده‌اند. جمهوری اسلامی ایران اتهامات مربوط به حملات سایبری را تکذیب می‌کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز چهارشنبه ۸ اوت (۱۷ مرداد) با انتشار گزارشی، خبر از افزایش خطر حملات سایبری ایران در واکنش به تجدید و تشدید تحریم‌های آمریکا داده است.

بر اساس این خبر، کارشناسان فعال در”Recorded Futuer” واقع در ماساچوست آمریکا گزارشی پیرامون افزایش فعالیت‌های سایبری ایران از ماه مه تا کنون منتشر کرده‌اند. شرکت یادشده در بخش مربوط به تهدیدات سایبری فعالیت می‌کند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، فعالیت‌های سایبری ایران از زمان اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در ماه مه سال جاری، افزایش آشکاری داشته است.

پریسیلا موریچی، مدیر بخش تهدیدات استراتژیک شرکت یادشده پیش‌بینی کرده است که خطر حملات سایبری از سوی ایران به دنبال شروع دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه آن کشور افزایش خواهد یافت.

اتهامات مربوط به حملات سایبری

آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به موازات روسیه، چین و کره شمالی در شمار مراکز اصلی تهدیدات سایبری ارزیابی می‌کند.

دولت آمریکا مدعی شده است که ایران در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ اقدام به حمله سایبری به سیستم بانکی آمریکا نموده و میلیون‌ها دلار خسارت به بانک‌های آمریکا تحمیل کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy