درگیری و جنگ جناحی باعث عزل ربیعی وزیر کار روحانی و لو رفتن پزشکیان شد

108
علی ربیعی،‌ وزیر کار روحانی توسط مجلس برکنار شد

جلسه علنی امروز ۱۷مرداد ۹۷مجلس درباره استیضاح وزیر کار روحانی ربیعی بود اما وقتی لاریجانی اسامی استیضاح کنندگان را خواند هیچکدام حاضر به صحبت نشدند و مشخص شد که ربیعی توانسته لابی کند. در اینجا تنفس اعلام شد خبرنگاران را بیرون کردند و…

جلسه پس از تنفس ادامه پیدا کرد و نهایتا علی ربیعی وزیر کار روحانی، پس از چند روز کشمکش و جنگ شدید جناحی و حتی دست به یقه شدن، نفرات جناح‌های متخاصم مجلس رای برکنار شد.

این کشمکش شدید در پی گسترش قیام مردم ایران و به خیابان آمدن جوانان به جان آمده صورت گرفت. تا جاییکه امروز جاسمی گفت «۸میلیون جوان بیکار داریم که اینها لشکر دختران و پسران بیکار هستند که امروز به کف خیابانها آمده‌اند»

همچنین در همین چند روز (از جمله طی ساعات پیش) جناح‌های متخاصم در جنگ جناحی،‌ دست همدیگر را در چپاول و غارت مردم ایران رو کردند. حتی کار از ربیعی فراتر رفت و فساد افرادی مانند پزشکیان (نایب رئیس مجلس)‌ رو شد که آقازاده‌هایش در خارج خودروهای لاکچری سوار می‌شوند و…

آقای پزشکیان! خانم زهرا پزشکیان مسئول فایننس شرکت پتروشیمی جم چه ارتباطی با شما دارد؟

افشاگری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس علیه پزشکیان

نگهبان سلامی در موافقت با استیضاح وزیر کار:آقای وزیر عده‌ای از افراد بازنشسته و فرصت‌طلب اطراف شما را گرفته‌اند و فرصت خدمت از جوانان را گرفتند و مجموعه وزارت کار را برای ثروت‌‌اندوزی خود و اقوام خود در نظر گرفتند.

 ما نمایندگان باید از خود سوال کنیم که امروز در چه وضعیتی قرار گرفته‌ایم. مجلسی که استیضاح در دستور کار آن قرار گرفته است چرا حاضر به صحبت نیست آیا با این چیزی از مجلس در ذهن مردم باقی می‌ماند؟

آیا بهتر نبود شما به جای لابی‌گری و امورات غیرحرفه‌ای وظایف وزارتخانه را انجام می‌دادید تا هر روز مجلس مجبور به استیضاح شما نباشد.

درگیری در جلسه استیضاح ربیعی وزیر کار در مجلس:

حسین مقصودی از استیضاح‌ کنندگان وزیر کار بعد از نطق خود و هنگامی که به صندلی‌اش برمی‌گشت با میرزایی‌نیکو درگیری لفظی پیدا کرد، که با وساطت تابش و امیرآبادی خاتمه یافت.

ربیعی در ابتدای نطق خودش مجلس را ثمره تلاش و مبارزه دوران جوانی خودش و اکثریت افراد حاضر در جلسه دانست. در مدت یکسال سه بار استیضاح شده ام. هر وقت احضار شدم در کمیسیون حاضر شدم. من میخندم میگویند خندید، گریه میکنم که ذات من است میگویند گریه میگویند به من فتنه گفتند!

در نهایت مجلس  با ۱۲۹رای موافق در برابر ۱۱۴رای مخالف و ۳رای ممتنع، دست به برکناری وزیر کار روحانی زد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy