اعتراف پر هزینه سپاه به صدور تروریسم و حمله به دو نفتکش عربستان سعودی

40
اعتراف پر هزینه سپاه به صدور تروریسم و حمله به دو نفتکش عربستان سعودی

به صورت کاملا ناشیانه، در یک غلط کردم گویی آشکار سپاه پاسداران حرفهای پاسدار ناصر شعبانی، معاون عملیات قرارگاه ضد ثارالله در مورد حمله به دو نفتکش عربستان سعودی را پس از مدت کوتاهی از خبرگزاری وابسته به خود حذف کرد.

ناصر شعبانی یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران اعلام کرد که ایران از شبه‌‌نظامیان حوثی یمن خواسته که به دو نفتکش عربستان سعودی حمله کنند و آنان این خواسته را اجرا کردند.

اعتماد آنلاین در گزارش سه‌شنبه ۱۶مرداد ۹۷ خود نوشت پاسدار شعبانی، در یک سخنرانی در شاندیز مشهد گفت که گروه‌هایی چون حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن «عقبه» جمهوری اسلامی در منطقه هستند.

 ناصر شعبانی که از فرماندهان ارشد سپاه محسوب می‌شود در یک قدرت‌نمایی برای مزدوران سپاهی و بسیجی بند را آب داد و اعتراف کرد:

«به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودیها را بزنید و زدند… دشمن به قدری آسیب پذیری دارد که می‌توانیم آنها را آن طرف مرز درگیر کنیم، البته ما اصرار نداریم که با عربستان در آن سوی مرز درگیر شویم».

خبرگزاری سپاه پاسداران ـ فارس ـ روز دوشنبه ۱۵مرداد ۹۷ همین اعتراف پاسدار شعبانی را منتشر کرده بود ولی پس از ساعتهایی متوجه پیامدهای این اعتراف تروریستی شد و این بخش از سخنان پاسدار شعبانی را از خروجی خود برداشت.

خاطر نشان می‌شود که عربستان سعودی، سوم مرداد ماه، اعلام کرده بود دو نفتکش غول پیکر این کشور در دریای سرخ هدف حملات شبه‌‌نظامیان حوثی قرار گرفته‌اند و به یکی از آنها آسیبهای جزیی وارد شده است.

پس از این اتفاق ​ برخی از سیاستمداران گفتند اگر رژیم ایران تلاش کند تا تنگه باب‌المندب را مسدود کند، احتمالاً با یک ائتلاف بین‌المللی علیه خود روبه‌رو خواهد شد.

این اتفاق پس از تهدید مقامات رژیم ایران مبنی بر بستن تنگه‌های منطقه و همچنین انتشار گزارشهای درباره افزایش تولید نفت عربستان سعودی پس از تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران برای کنترل بازار نفت منتشر شده است.

سازمان ملل‌متحد در گزارش سال گذشته خود، در مورد نقض تحریمهای تسلیحاتی یمن، گفته بود رژیم ایران به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم، در رساندن جنگ‌افزار به حوثی ها نقش دارد و ممنوعیتهای بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

آمریکا و متحدانش نیز بارها رژیم ایران را به تأمین جنگ‌افزار برای شورشیان متهم کرده‌اند، اما ایران تا کنون این اتهام را رد می‌کرد. این نخستین بار است که یک مقام نظامی رسمی رژیم ایران از دستور مستقیم ایران به حوثی‌ها برای حمله سخن گفته و آن را تأیید می‌کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy