مایک پمپئو حمایت آمریکا از حق مردم ایران برای تظاهرات علیه فساد و سرکوب را تکرار کرد

21
مایک پمپئو حمایت آمریکا از حق مردم ایران برای تظاهرات علیه فساد و سرکوب را تکرار کرد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز ۱۵ مرداد۹۷ روی حمایت آمریکا از مردم ایران تاکید کرد و گفت : آمریکا از حق مردم ایران برای تظاهرات علیه فساد و سرکوب رژیم حاکم حمایت می‌کند.

وی گفت: «ما در مورد گزارشاتی مبنی بر خشونت رژیم ایران علیه اتباع غیرمسلح عمیقاً نگران هستیم. ایالات متحده از حق مردم ایران برای تظاهرات علیه فساد و سرکوب رژیم بدون ترس از انتقام، حمایت می‌کند. ما از این رژیم در ایران می‌خواهیم تا به حقوق‌بشر مردم احترام بگذارد.»

آقای پمپئو در مورد بازگشت تحریمها نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: ایالات متحده تحریمها علیه رژیم ایران را اعمال خواهد کرد. ایالات متحده تحریم‌هایی را که دوباره علیه رژیم ایران اعمال می‌کند اجرا و پیش خواهد برد، تحریم‌ها بعد از این‌که دونالد ترامپ از توافق اتمی سال ۲۰۱۵ خارج شد، اعمال می‌گردد.

از ساعت ۴ سه‌شنبه به وقت جی‌ام تی دولت ایران دیگر نمی‌تواند دلار ایالات متحده را خریداری کند و تحریمهای گسترده‌یی علیه این رژیم اعمال خواهد شد که شامل صادرات فرش می‌باشد.

 از مایک پمپئو سؤال شد که آیا رژیم ایران می‌تواند این اقدامات را دور بزند؟ پمپئو که بعد از شرکت در یک کنفرانس امنیتی در سنگاپور در حال پرواز بسوی واشنگتن بود به خبرنگاران گفت: «ایالات متحده تحریم‌ها را اعمال خواهد کرد».

پمپئو این اقدامات را برای عقب راندن اقدامات شرورانه ایران دانست و گفت: افزایش فشار علیه تهران با هدف «عقب‌راندن اقدامات شرورانه ایران» انجام می‌شود. وی گفت مردم ایران «از کوتاهی سران رژیم در انجام قولهای اقتصادی ناراضی هستند».

مایک پمپئو گفت: «مردم ایران راضی نیستند نه از آمریکاییان بلکه از سران رژیم حاکم».

پمپئو گفت: «این صرفاً در رابطه با نارضایتی مردم ایران از دولت است. رئیس‌جمهور ترامپ بسیار شفاف و صریح است، ما خواهان این هستیم که مردم ایران صدای قوی در رابطه با این‌که چه کسی رهبری آنها خواهد بود، داشته باشند.»…

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy