احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی ، با اتهام فساد اقتصادی دستگیر و روانه زندان شد

امروز ۱۴مرداد ۹۷ محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه از بازداشت و به زندان فرستادن احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی به اتهام فساد اقتصادی خبر داد و گفت: در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، معاون ارزی بانک مرکزی که ظاهرا برکنار هم شده بود بازداشت و به زندان منتقل شده است. وی افزود که چندین نفر دیگر از جمله یکی از کارمندان یکی از معاونان رئیس جمهور نیز بازداشت شده اند.

در همین رابطه انتخاب از قول اژه‌ای نوشت: در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و بانکی کشور پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و انشا الله بزودی دادگاه آنها شروع خواهد شد.

تابناک: در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و چند نفر از جمله معاون ارزی بانک مرکزی (شنیدم اخیرا کنار گذاشته شده بودند) تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند.

اژه‌ای  به میزان گفته است: یکی از کارمندان یکی از معاونین رییس جمهور و ۴ نفر از دلالان ارزی هم که در این خصوص فعالیت غیر مجاز داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند. همچنین یک صراف غیر مجاز نیز احضار و پس از تحقیقات و تفهیم اتهام با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

این اقدام در حالی رخ می‌دهد که دستگاه قضا مدتی‌ست بررسی پرونده های فساد اقتصادی را در اولویت کاری خود قرار داده و در این راستا، چندتن از افرادی که در بازار ارز و سکه فعالیت می‌کردند را بازداشت و روانه زندان کرده است. بررسی‌هایی که به اختلالات بازار خودرو نیز کشیده شده و به دستگیری هایی در این ارتباط هم منجر شده است.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در آغازین روز‌های کاری خود، احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی را که در دوره ولی‌الله سیف، رئیس کل پیشین بانک مرکزی به این سمت منصوب شده بود، برکنار کرده است.

احمد عراقچی برادرزاده عباس عراقچی معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی است. که در جنگ جناحی بازداشت شده است.

در تحولی دیگر بی بی سی گزارش کرد: بیست نماینده مجلس بانوشتن نامه به رئیس قوه قضائیه برای ممنوع‌ الخروجی ولی‌الله سیف فراخوان دادند.

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد :

با توجه به اینکه خانواده وی (آقای سیف) در استرالیا به سر می‌برد، بنابراین در رابطه با وی نیز این درخواست ممنوع الخروجی را مطرح کرده ایم تا به عملکردش رسیدگی قضایی شود.”

 “علاوه بر این، طرحی را نیز در دست تهیه داریم تا کلیه مسئولان کشور تا رده استانداران پس از استعفا یا برکناری، تا دو سال ممنوع‌الخروج شوند تا قوه قضاییه فرصت کافی داشته باشد تا به وضعیت عملکرد آنها رسیدگی کند.”

سیف به مدت پنج سال از سال ۱۳۹۲ تا اوایل مرداد ماه امسال ریاست بانک مرکزی را بر عهده داشت.

این آغاز فاز نوینی از جنگ و درگیریهای خونین جناحین باشروع اولین سری تحریمهای آمریکاست که برای آب ریختن بر آتش تظاهرات افزایش یابنده بر علیه گرانی انجام شده است. اما یک قانون را فرموش کرده‌اند که اگر آتش خیلی گدازان باشد ریختن آب آن را مشتعلتر میکند.

اصل حرف اینکه اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy