اعتصاب رانندگان کامیون پس از ۱۴ روز دلیرانه به پیش میرود

51

اعتصاب رانندگان کامیون، هنوز پس از گذشته ۱۴ روز پر توان به پیش میرود. تا امروز این اعتصاب در شهرهای تبریز، مراغه، ارومیه، اصفهان، زرین شهر، نجف آباد، ‌شهرکرد، لردگان، فرخشهر، جاجرم، اهواز، خرمشهر، بهبهان، شیراز، ممسنی، مرودشت، زرقان،‌کرمان، کرمانشاه، یاسوج، گرگان، خرم‌آباد، چالوس، ساوه، اراک، بندرعباس و یزد ادامه دارد.

در اثر اعتصاب رانندگان کامیون پایانه بار مبارکه بیش از هزار کامیون پارک کرده است.

در پایانه قزوین رانندگان کامیون در اعتصاب بودند.

اعتصاب رانندگان کامیون که از اول مردادماه جاری شروع شد تا کنون بیش از ۱۴۰شهر و ۳۱استان را فراگرفته است.

آنان به پایین بودن کرایه‌ها و اخاذی و عوارض کلان و گرانی تجهیزات و قطعات کامیون اعتراض کردند.

در بسیاری از شهرها منجمله تهران سوخت کم شده است. روز سه‌شنبه ۹مرداد۹۷ در پی اعتصاب سراسری کامیون‌داران و تانکرداران، بنزین در جایگاههای توزیع سوخت در رشت و شهرهای استان گیلان بسیار نایاب شد از جمله در جایگاههای فروش سوخت در رشت و انزلی بنزین نایاب بود.

جایگاههای سوخت فرزانه و میدان موسوم به جهاد رشت با کمبود بنزین مواجه شدند که منجر به تشکیل صف‌های چند کیلومتری مقابل این جایگاهها شده است.

همچنین هر ۴جایگاه سوخت دریاسرکومله و لنگرود به‌خاطر نبود بنزین بسته شد. دریاسر نام دهستانی در بخش کومله شهرستان لنگرود، استان گیلان در ایران است.

دور دوم اعتصاب سراسری رانندگان کامیون از روز اول مرداد ماه ۹۷آغاز شد.

به‌رغم تمامی فریب‌کاریها و عملیات ایذایی و حتی سرکوب آشکاری که حکومت در این مورد اعمال می‌کند، اعتصاب رانندگان کامیون با سرعت تمام رو به گسترش است.

رژیم آخوندی طی روزهای اخیر به هر تلاشی برای در هم شکستن این اعتصاب متوسل شده است. در مشهد کارگزاران حکومت برای فریب دادن راننده‌ها و شکستن اعتصاب اقدام به فروش لاستیک ارزان در پایانه و تبلیغات برای آن کردند. با این‌حال پایانه مشهد خالی بود و هیچ کامیونی برای بارگیری حاضر نشد.

در سربندر (استان خوزستان) مقامات رژیم برای مقابله با اعتصابگران کامیونهای وزارت راه و ترابری را برای بارگیری به کار گرفتند. در شهر کرد نیز حکومت با وارد کردن کامیونهای ارگانهای حکومتی تلاش کرد اعتصاب رانندگان را خنثی کند.

در کرمانشاه مأموران اطلاعاتی و انتظامی با کندن پلاک کامیونهای اعتصابگران درصدد بودند آنها را از ادامه اعتصاب بازدارند اما موفق به این کار نشدند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy