اقدام ضدانسانی مسولین زندان فشافویه با زندانی در حال اعتصاب غذا ظفرعلی مقیمی

69
اقدام ضدانسانی مسولین زندان فشافویه با زندانی در حال اعتصاب غذا ظفرعلی مقیمی

ظفرعلي مقيمي درويش محبوس در۱۱۷ همین روز اعتصاب غذا مجددا دست به اعتصاب غذاي خشك زد.

ظفرعلي مقيمي روز ۱۲مرداد در پي انتشار نامه اي اعتراض خود را نسبت به بدرفتاري ماموان قضايي با دست زدن به اعتصاب غذاي خشك اعلام داشت، اما پس از ساعاتي با حضور يافتن رستمي داديار ناظر بر امور زندانها و گشودن دست بند و پابند و وعده رفتار شايسته، اعتصاب غذاي خشك خود را به اعتصاب تر تبدیل کرد.

ولي طبق اخبار واصله مامورين قضايي ساعتي پس از آن مجددا اقدام به بستن اجباري دست بند و پابند به اين درويش زندانی نمودند. ظفرعلی مقیمی دانشجوي دوره دكتراي متالورژي اميركبير است. این اقدام با واكنش تند وي رو به رو شدند و در ادامه این اقدام ضدانسانی، ظفرعلی مقیمی امروز ۱۳مرداداعلام کرد که مجددا دست به اعتصاب غذاي خشك زده است.

لازم به ذكر است حال عمومي جسماني اين زنداني عقيدتي سياسي در حالت بحراني است.

یادآوری میشود:‌ ظفرعلی مقیمی درویش زندانی که در اعتراض به نقض حقوق دراویش بیش از ۱۲۰ روز است که اقدام به اعتصاب غذا کرده است. وی به دلیل اعتصاب غذای طولانی به افت فشار خون، ضعف شدید جسمانی، درد مفاصل و چشم و بیش از ۳۵ کیلو کاهش وزن دچار شده است.

بنا به گفته همبندی‌های این زندانی خطر از دست دادن هوشیاری او را تهدید می‌کند.

ظفرعلی مقیمی دانشجوی دکترای متالورژی در دانشگاه امیرکبیر سحرگاه یکم اسفند در جریان حادثه گلستان هفتم بازداشت شد و پس از گذراندن یک دوره بازجویی به زندان تهران بزرگ انتقال یافت. او بنا به حکم قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy