ماموران فرودگاه لندن با هوشیاری قاچاق قطعات موشک به ایران را خنثی کردند

52
ماموران فرودگاه لندن با هوشیاری قاچاق قطعه موشک به ایران را خنثی کردند

مأموران مرزی فرودگاه هیترو لندن موفق شدند قاچاق قطعات موشک از بریتانیا به ایران را خنثی کنند.

نیروی مرزی این کشور  حداقل دو قطعه «او رینگ O ring – » که قرار بود در پروازی از فرودگاه بین‌المللی هیترو به ایران منتقل شوند را متوقف کردند.

بنا‌به گزارش دیلی میل ۱۱مرداد ۹۷، قطعات اورینگ یاد شده را که در بازرسی از محموله‌ای کشف شدند می‌توان برای آببندی کلاهک موشک ها بکار برده شود.

این اجزای کوچک و ارزان قیمت موشک، قطعاتی لاستیکی هستند که برای جلوگیری از نشت محتویات در بین لوله‌های موشک بکار گرفته می‌شوند.

به‌رغم ادعای عامل قاچاق قطعات موشک، که آنها را برای استفاده در صنعت نفت ایران ارسال می‌کند، ولی کارکنان مرزی ارسال آنها به ایران را متوقف‌ ساختند و گفتند قصد واقعی از ارسال این «او رینگها O ring» بکارگیری آنها برای موشک بوده است.

بنا‌به گزارش اویینیگ استاندارد تحقیقاتی در مورد ارسال این قطعات در جریان است که می‌تواند منجر به اتهام جنایی علیه کسانی شود که مسئول قاچاق قطعات موشک بوده‌اند.

یادآوری میشود روز ۱۱خرداد سال جاری  بنیامین واینتال در مقاله ای در فاکس‌نیوز نوشت: آژانس اطلاعات آلمان در ایالت بادن ووتنبرگ افشا کرد که رژیم ایران حرکت برای تأمین تکنولوژی و علوم تولید تسلیحات کشتارجمعی را متوقف نکرده است.

بنا‌ به اسناد اطلاعاتی که فاکس‌ نیوز بررسی کرده است رژیم ایران دست به تلاشهایی برای کسب کالاها و علوم فن‌آوری زده‌اند که برای توسعه تسلیحات کشتارجمعی و برای تنظیم سیستمهای آتشباری موشکی بکار برده می‌شوند.

آژانس اطلاعات دفتر دولتی حفاظت از قانون اساسی، تهدیدات دستور قانون اساسی دموکراتیک آلمان را مانیتور می‌کند و معادل FBI و در سطح دولت آلمان عمل می‌کند.

مقامات ضدجاسوسی نوشتند فعالیتهای غیرقانونی رژیم ایران در آلمان در بخشهای کلاسیک جاسوسی متمرکز هستند و سیاست، اقتصاد، علوم، ارتش و صنایع زرادخانه را شامل می‌شوند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy