قاسم سلیمانی قبل از دادن جواب به آمریکا، مجبور به عقب نشینی در سوریه شد

قاسم سلیمانی مجبور به عقب نشینی شد این عقب نشینی با فشار اسراییل و البته با بمباران های فلج کننده پایگاه‌هایش و کشته‌های فراوان نیروی قدس در سوریه توسط هواپیماهای اسراییلی در حالیکه حتی نمی‌توانست فریاد و فغان کند، صورت گرفت. و به میزان ۸۵کیلومتر عقب رفت. این خبر را هم خبرگزاری رسمی روسیه تاس از قول الکساندر لاورنتیف اعلام کرد:

خبرگزاری روسی “تاس” به نقل از “الکساندر لاورنتیف” نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه، نوشت: «نیروهای رژیم ایران عقب‌نشینی کردند و شبه‌نظامیان شیعی دیگر در آنجا حضور ندارند».

به گزارش رادیو فرانسه، نماینده پوتین اضافه کرد: «هیچ واحد نظامی دارای سلاح سنگین که بتواند اسرائیل را تهدید کند، در فاصله کمتر از ٨۵ کیلومتری مرز» جولان حضور ندارد.

با این حال، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای اسرائیل عقب‌نشینی نیروهای رژیم ایران به ٨۵ کیلومتری مرز جولان را ناکافی دانسته است.

“تساحی هنغبی”، با اشاره به تهدید موشکی سپاه پاسداران و ارسال هواپیماهای بدون سرنشین از خاک سوریه، به رادیو اسرائیل گفت: «خط قرمزی که ما کشیدیم، مداخله نظامی و استقرار نیروهای رژیم ایران در سوریه است، نه لزوماً در نزدیکی مرزهای ما».

این وزیر اسرائیلی تأکید کرد: «در این زمینه هیچ مصالحه یا امتیازدهی وجود نخواهد داشت».

البته عقب نشینی بکند یا عقب رانده بشود، کشته های سپاه این روزها فراوان است و حرف مهم این است که نه میتواند به شکل قبل عدد کشته هایش را اعلام کند و نه میتواند اعلام نکند در هر دو صورت سپاه با توجه به وضعیت فعلی بحران داخلی و تظاهرات شکوهمند مردم ایران در حال فروپاشی و فرار است.

و روز نهایی در حال طلوع است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy