توده‌ هوای گرم و خشکی مرکز و شمال اروپا که همچنان ادامه دارد

27
توده‌ هوای گرم و خشکی مرکز و شمال اروپا که همچنان ادامه دارد
توده‌ هوای گرم و خشکی مرکز و شمال اروپا که همچنان ادامه دارد

تصاویر منتشره از آژانس اقلیمی کوپرنیک وابسته به کمیسیون اروپا نشان می‌دهد توده‌ هوای گرم و خشکی که از ماه مه ۲۰۱۸ مرکز و شمال اروپا را تحت تاثیر قرارداده است، در ماه ژوئیه نیز همچنان ادامه یافته است.

این تصاویر نشان‌ می‌دهد وضعیت پوشش گیاهی در آلمان، لهستان، دانمارک و سوئد در دوماه اخیر در مرحله هشدار قرار گرفته است.

سازمان هواشناسی دانمارک اعلام کرده است اگر وضعیت فعلی در ماه اوت ادامه یابد، این کشور گرم‌ترین تابستان خود را تجربه خواهد کرد.

در نقشه‌ای که آژانس کوپرنیک منتشر کرده است مناطق دچار کمبود بارش با رنگ زرد، نواحی خاکی با درجه رطوبت در مرحله هشدار با رنگ نارنجی، مناطق با پوشش گیاهی در معرض از بین رفتن به دلیل رطوبت کم خاک یا کمبود بارش با رنگ قرمز، نواحی احیای نسبی پوشش گیاهی با رنگ قهوه‌ای و مناطق احیای کامل پوشش گیاهی با رنگ سفید مشخص شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

تغییرات آب و هوایی ژوئن ۲۰۱۸؛ بارندگی شدید در جنوب اروپا و خطر خشکسالی در ایرلند

آب‌و‌هوای گرم و خشک سال ۲۰۱۸ اروپا بخشی از رخداد عظیم‌تر رقیق‌شدن توده هوای جوی در نیم‌کره شمالی و گرمایش متعاقب زمین محسوب می‌شود که از بین رفتن پوشش‌‌های گیاهی و آتش‌سوزی‌های گسترده را سبب شده است.

پروژه تصویربرداری کوپرنیک که وابسته به کمیسیون اروپا است و با همکاری آژانس فضایی اروپا انجامی می‌شود، بزرگترین پروژه دیدبانی کره زمین از بالا در جهان به شمار می‌رود.

این برنامه وظیفه رصد زمین، فراهم کردن داده‌ها و اطلاعات برای درک تغییرات اقلیمی و پیش‌بینی وضعیت هوا را بر عهده دارد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy