بالا رفتن نرخ دلار در بازار ایران توسط سپاه برای سلب آرامش روانی از مردم صورت میگیرد

84
بالا رفتن نرخ دلار در بازار ایران توسط سپاه برای سلب آرامش روانی مردم صورت میگیرد

صبح امروز ۸ مرداد ۹۷ هنوز ۷ روز مانده به آغاز اولین دور تحریم‌های آمریکا نرخ دلار آمریکا ۱۱٫۷۰۰، یورو ۱۳٫۵۸۱، پوند ۱۵٫۲۷۰، درهم امارات ۳٫۱۸۰، یک مثقال طلا (آبشده) ۱٫۳۹۱٫۰۰۰، طلا ۱۸ عیار(گرم) ۳۲۰٫۰۰۰، سکه امامی ۴٫۵۱۱٫۰۰۰، سکه بهار ۳٫۴۴۱٫۰۰۰ قیمت گذاری شد.

با عبور نرخ دلار از مرز ۱۱هزار تومان و قیمت سکه طلا از چهار میلیون و چهارصد هزار تومان بحران اقتصادی و سیاسی که سراسر  نظام  در بر گرفته است فشرده تر و عمیق تر میشود.

ترس از تجمع و اعتراض مردم به دلیل بالا رفتن نرخ دلار نیروهای سرکوبگر انتظامی و اطلاعاتی را وحشت وحشتزده به خیابان کشاند  و آنها را در نقاط اصلی خرید و فروش دلار مانند بازار بزرگ تهران، میدان فردوسی و چهار راه استانبول مستقرکرد.

در چهار راه جمهوری و مقابل پاساژ علاءالدین موتورسواران ضدشورش مستقر شدند.

یکی از مغازه داران بازار بزرگ تهران میگوید:‌ در تهران مغازه‌های بازار بزرگ، پله آهنی و صنف طلافروشان و در اصفهان بازار ابزار و ماشین‌آلات در اعتصاب هستند.

بانک مرکزی که به‌تازگی روحانی رئیس آن را به‌خاطر مقابله با بحران اقتصادی به‌ویژه بحران ارزی عوض کرده است در یک اطلاعیه مسخره «تحولات اخیر در بازار ارز و طلا» را «عمدتاً ناشی از توطئه دشمنان کشور و در راستای ایجاد التهاب در اقتصاد و سلب آرامش روانی از مردم» توصیف کرد.

بحران اقتصادی و بخصوص بالا رفتن نرخ لحظه‌ای دلار سودش خالص به جیب دولت می ریزد و از جیب مردم فقیر میزند.

این غارت اقتصادی حاصل چپاولهای نجومی و نهادینه شده توسط شخص خامنه‌ای، سپاه پاسداران و سردمداران ریز و درشت این حکومت است .

این غارت همچنین ناشی از به هدر دادن سرمایه‌های مردم ایران برای اهداف سرکوب وحشیانه داخلی و پروژه های صدور تروریسم و موشکی واتمی برای مردم منطقه است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy