زندانی سیاسی زینب جلالیان به اتفاق ۹ زندانی عادی در زندان خوی اعتصاب غذا کرد

31
زندانی سیاسی زینب جلالیان به اتفاق 9 زندانی عادی در زندان خوی اعتصاب غذا کرد
زندانی سیاسی زینب جلالیان به همراه نه زندانی جرائم عادی در اعتراض به محرومیتشان از ملاقات هفتگی و امکانات اولیه زندان اقدام به اعتصاب غذا کردند.
گفتنی است که طی چند روز گذشته در پی بازرسی از اتاق این زندانیان یک گوشی موبایل توسط ماموران زندان کشف و ضبط شده است .
مامور حفاظت زندان با تشکیل پرونده برای زینب جلالیان و نه زندانی دیگر این اتاق، چند بار اقدام به بازجویی از آنان کرده است.
روز گذشته ۷ مردادماه، بعد از احضار مجدد این زندانیان به آنان اعلام گردیده تا زمانیکه صاحب موبایل مشخص نشود، همه ۱۰ زندانی اتاق یک بند زنان از همه امکانات اولیه زندان همچون خرید میوه و خوراکی از فروشگاه زندان، کتابخانه، .. و همچنین ملاقات هفتگی محروم خواهند بود.
در اعتراض به این محرومیت‌ها از صبح امروز دوشنبه ۸ مرداد، زینب جلالیان و نه زندانی دیگر این اتاق اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند و در نامه اعتصاب خویش به مسئولین زندان اعلام کرده‌اند تا رفع این محرومیت‌ها به اعتصاب خویش ادامه خواهند داد.
لازم به ذکر است پیشتر در شهریورماه سال گذشته نیز زینب جلالیان به دلیل اعتراض به استعمال مواد مخدر در این بند از سوی مسئولین زندان به مدت چند ماه ممنوع الملاقات شده بود.
بند زنان زندان خوی دارای ۳ اتاق است و آمار این بند ۳۸ زندانی می‌باشد. همچنین ۱۵ زندانی این بند به دلیل عدم وجود تخت به صورت کف‌خواب در راهروی این بند بسر می‌برند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy