نماد اعتراض فلسطین از زندان اسراییل آزاد شد

37
نماد اعتراض فلسطین از زندان اسراییل آزاد شد

نماد اعتراض فلسطین از زندان اسراییل آزاد شد. او دختری به نام عهد تمیمی است. دختری ۱۷ ساله‌ که پس از سیلی‌زدن به سربازان مسلح اسرائیلی به نماد اعتراض فلسطین بدل شده است، وی پس از سپری‌کردن دوره هشت ماهه حبس از زندان اسراییل آزاد شد.

فلسطینی‌ها با پرچم و پلاکارد از او در دهکده « نبی‌صالح»، محل زندگی‌اش استقبال کردند. عهد تمیمی ۱۵ دسامبر گذشته پس از سیلی‌زدن به دو سرباز اسرائیلی خارج خانه‌اش بازداشت و به زندان اسراییل منتقل شد.

مادرش از این صحنه فیلم گرفت و آن را در فیس‌بوک منتشر کرد. این ویدئو به سرعت دست‌به‌دست شد و عهد تمیمی ۱۷ ساله را به نماد نیم‌قرن مقاومت فلسطینیان بدل کرد. عهد زمانی دو سرباز را هل داد و تلاش‌ کرد به آنها سیلی بزند.

در جریان اعتراضات فلسطینیان به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس (اورشلیم)، سربازان اسرائیلی از فاصله نزدیک به صورت پسرعموی ۱۴ ساله او، محمد تمیمی، با گلوله فولادی با روکش پلاستیکی شلیک کرده‌اند.

این دختر جوان اولین بار نیست که در مقابل یورش سربازان اسراییلی دفاع میکند! عهد تمیمی وقتی یک دختر خردسال۱۱ ساله بود، در اوت ۲۰۱۲، عکسی از وی منتشر شد که او را در حال تلاش برای جلوگیری از بازداشت مادرش به تصویر می‌کشید.

انتشار همین عکس باعث شد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، شجاعت او را تقدیر و تحسین کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy