سیما انتصاری از زنان دراویش گنابادی از تجدید نظر خواهی انصراف داد

56
سیما انتصاری از زنان دراویش گنابادی از تجدید نظر خواهی انصراف داد

سیما انتصاری از زنان دراویش گنابادی که در تاریخ ۱۲ تیر۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد،‌ روز چهارشنبه ۳ مرداد ۹۷ با انتشار نامه سرگشاده ای از تجدید نظر خواهی انصراف داد.

 خانم انتصاری که در زندان قرچک زندانی است در یک نامه سرگشاده نوشت: «شرکت در دادگاه ناعادلانه‌ی چنددقیقه‌ای که پنج ماه پس از دستگیری و بازداشت خشن و ناانسانی من و ده‌ها زن و صدها مرد درویش در حادثه تلخ و خونین گلستان هفتم برگزار شد و به ۵ سال حبس تعزیری محکومم کرد کافی بود تا بدانم انتظار عدالت داشتن از مراجع قضایی امری بیهوده است و با شرافت انسانی مغایرت دارد زیرا قاضی به ما فرصت دفاع نمی‌داد و هیچ وکیلی نیز فرصت مطالعه‌ی پرونده‌ی من و زنان درویش دیگر را نداشت…»

سیما انتصاری از زنان دراویش گنابادی در نامه سرگشاده اش ادامه میدهد:«همان چند دقیقه دادگاهی که برگزار کردند برایم کافی بود تا… از مشت احکامی که برای برادران و خواهرانم صادر شده است، خروارها ظلمی را دریابم که دستگاه قضا به نام عدل و انصاف در حق مردم روا می‌دارد.

بنابراین انتظار عدل و داد داشتن از چنین مرجعی که در روز روشن اصول اولیه‌ عدالت را زیر پا می‌گذارد تا مطامع عده‌ای صاحب‌نفوذ و قدرت‌طلب را برآورده کند، اساساً امری بیهوده و خیالی باطل است.

من احتیاج و حتی رغبتی به تجدیدنظرخواهی ندارم و صبر می‌کنم تا روزی که این داوری‌ها را پیش داور اصلی ببرم.»

یادآوری میشود در حمله وحشیانه ماموران پلیس و لباس شخصی های سپاه به تجمع دراوش که در اواخر اسفندماه سال گذشته اتفاق افتاد تعداد زیادی از زنان درویش دستگیر و به زندان قرچک ورامین منتقل شدند اغلب آنها بدون دسترسی به وکیل و امکانات درمانی در این زندان که در واقع یک مرغدانی سابق است نگهداری میشوند.

 وضعیت زنان دراویش گنابادی بازداشت شده در این زندان بسیار بد توصیف شده حتی خیلی از زنانی که هنگام بازداشت زخمی و مجروح بودند از درمان مستقیم پزشک هم محروم بودند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy