خریدو فروش اعضای بدن مردم با واسطه دلالان تحت حمایت مقامات

61
خریدو فروش اعضای بدن مردم با واسطه دلالان تحت حمایت مقامات

مردم فقیر ایران برای سیر کردن شکم خود و خانواده اگر در استیصال اقدام به خودکشی و خودسوزی نکنند از طریق دلالان با فروش کلیه و دیگر اعضای بدن خود زندگی میکنند. این تجارتی است که اگر چه میزان زیادی از پول دریافتی خرج  بهبود فروشنده میشود، و فردی که کلیه‌اش را اهدا می‌کند نیز دچار عوارضی می‌شود که تا پایان عمر شامل احوال جسمی وی خواهد بود اما تتمه‌ای میماند برای اینکه چند روزی گذزان زندگی شود.

در این خرید و فروش هم دلالان وارد شده و با گرفتن کلیه یک فقیر به یک بیمار نیازمند،  پولهای کلانی به جیب میزنند. البته این دلالان هرگز نمیتوانند بدون اینک پشتیبانی از مقامات داشته باشند به راحتی به کار کثیف خود ادامه بدهند. به گفته خودشان به  ازای هر کلیه مبالغی بین ۷ تا ۷۰ میلیون تومان بین سودجویان و بیماران رد و بدل می‏‏‌شود.

به گزارش آژانس ایران خبر به نقل از ایسنا، در حالی که بیماران زیادی در نوبت گرفتن یکی از اعضای حیاتی بدن خود هستند، عده‌ای به دنبال سودجویی از نیاز این بیماران و از سوی دیگر فقر و نداری افرادی که برای رهایی از این وضعیت تن به فروش عضوی از بدن خود می‌‏‏دهند، به شغل پردرآمد دلالی روی آورده‌اند.

فروش پنهانی اعضایی مانند کلیه در حالی رخ می‌دهد که بر طبق قانون هیچ بیمارستانی اقدام به خرید و فروش، جراحی و پیوند اعضای بدن نمی‏‏کند با این حال دلالان اعضای بدن به صورت غیرقانونی با روش‎‎های ابداعی خود در این رابطه قانون‏‏گریزی می‏‏‌کنند.

این قانون‏‏‌گریزی در استان یزد که از بیماران کلیوی زیادی نیز برخوردار است، از دیگر نقاط کشور مستثنی نیست به طوری که به عنوان نمونه امروز در بازار خرید و فروش اعضای بدن به ازای هر کلیه مبالغی بین ۷ تا ۷۰ میلیون تومان بین سودجویان و بیماران رد و بدل می‏‏‌شود.

یک از دلال کلیه در یزد می‏‏‌گوید: کلیه عضوی حیاتی است که خانواده بیماران دچار نارسایی کلیه به دلیل نیاز شدید، هزینه‌های زیادی را به ازای خرید آن متحمل می‏‏‌شوند.

وی با اذعان به این که عضو کلیه در بیمارستان‎‎های یزد تحت عنوان خرید و فروش عضو، جراحی و به بیمار نیازمند پیوند زده نمی‌شود، در مورد نحوه خرید و فروش پنهانی و غیرقانونی این عضو حیاتی بین افراد اظهار می‏‏‌کند: معمولاً توافق بین متقاضی و فروشنده کلیه به صورت پنهانی و براساس قیمت توافقی انجام می‏‏‌شود ولی فرد فروشنده تحت عنوان اهدای عضو به فرد متقاضی به بیمارستان مراجعه می‌کند.

ناخودآگاه آدم به این فکر می افتد که نکند با توجه به رونق معاملات اعضای بدن مردم بدبخت ایران، این دلالان  هم قشری هستند که در نهایت به دولت حق کمیسیون میدهند و دستهای حکومت نه تنها در جیب مردم بلکه ….

آیا این آقای خبرنگار میتواند به همین راحتی با یک بانوی به اصطلاح خودشان بدحجاب و یا .. یک جوان مترض …. هم به همین سادگی مصاحبه کند! و آب از آب تکان نخورد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy