برملا شدن هویت خانم فرمانده اسراییلی که فرمان ساقط کردن سوخوی سوریه را صادر کرد

177
برملا شدن هویت خانم فرمانده اسراییلی که فرمان ساقط کردن سوخوی سوریه را صادر کرد

ارتش اسراییل هویت سربازی که فرمان ساقط کردن هواپیمای جنگی سوخوی سوریه در جولان را صادر کرده بود بر ملا کرد اسم او، اور نعمان از لشکر M138 بوده است.

روز سه شنبه دوم مردادماه ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک فروند جنگنده سوخوی سوریه را در حریم هوایی جولان ساقط کرده است.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: این جنگنده «تا حدود دو کیلومتر به حریم هوایی اسرائیل رخنه کرده بود» در ارتفاعات جولان هدف شلیک موشک‌های اسرائیلی قرار گرفته است.

جت جنگی سوریه در حریم کشور خود سقوط کرده، اما هنوز سرنوشت خلبان آن روشن نیست.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، در گزارش خود در این زمینه تأیید کرده که اسرائیل یک جنگنده این کشور را هدف قرار داده، اما در این مورد که آیا موشک اسرائیلی شلیک شده به این جنگنده اصابت کرده یا نه، سکوت کرده است.

در این زمینه یک مقام ارتش سوریه به سانا گفته است که این جنگنده در پرواز عملیاتی علیه «گروه‌های مسلح تروریست» در نزدیکی دره یرموک سوریه بود.

رسانه‌های اسرائیل گزارش می‌دهند که اسرائیلی‌های ساکن شهرک‌های شمال این کشور شاهد شلیک موشک‌های سامانه پاتریوت، و سپس انفجاری در آسمان بودند.

ارتش اسرائیل، شرایط را اضطراری اعلام کرده ولی همزمان گفته که در نتیجه تشدید عملیات جنگ داخلی سوریه، فعالیت نیروی هوایی سوریه افزایش یافته است.

اکنون مشخص میشود که یک دختر اسراییلی فرمانده این عملیات و سرنگونی سوخوی مربوط به ارتش بشار اسد بوده و با شلیک دقیق موشک باعث سقوط هواپیمای بمب افکن شده است.

پ ن این خبر که یک زن فرمانده عملیات سقوط بمب افکن سوری بوده برای آخوندهای حامی بشار اسد بسیار ترسناک خواهد بود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy