یک دختر جوان سوئدی از اخراج یک پناهجوی افغان جلوگیری کرد

59

یک دختر جوان سوئدی روز سه‌شنبه ۲۴ ژوئیه از اخراج یک پناهجوی افغان در پروازی از سوئد به افغانستان جلوگیری کرد. به گزارش منابع خبری سوئدی، ایلین ایرسون، دختر جوان سوئدی با ورود به داخل هواپیمای که قرار بود یک مرد ۵۲ ساله پناهجو اهل افغانستان را نخست به ترکیه و سپس به افغانستان انتقال دهد، از اخراج او جلوگیری کرد.

ویدیوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از این دختر جوان که نشان می‌دهد چگونه او مانع اخراج این پناهجوی افغان می‌شود، در زمان کوتاه به سرعت همرسانی و بازتاب گسترده‌ای یافت، کاربران در شبکه‌های اجتماعی این حرکت انسان‌دوستانه او را مورد تحسین قرار داده و او را فرشته سویدنی نامیدند.

در ویدیویی که به نشر رسیده ایلین می‌گوید: «من تا توان دارم، هر کاری که از دستم برآید برای نجات زندگی این مرد انجام می‌دهم». او اسرار می‌کند، تا اخراج این پناهجو متوقف نشود در جای خود نمی‌نشیند.

وی در ادامه می‌گوید: «در افغانستان جنگ است اگر این مهاجر افغان را اخراج کنید کشته می شود».

در همین حال پناهجوی افغان خطاب به این دختر جوان سوئدی می‌گوید: «این قانون کشورت است» در پاسخ ایلین می‌گوید: «من با این چنین قوانین موافق نیستم هرچند مسافران دیگر شاید ناراحت شوند، اما شاید نخواهند که مانند این مرد افغان بمیرند».

با گذشت دقایقی مسافران در این هواپیما نیز از ایلین حمایت می‌کنند، سرانجام او موفقیت به دست آورده و از اخراج این پناهجو جلوگیری می‌کند.

چند ساعت بعد، وی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که پناهجوی افغان از سوئدی اخراج نمی‌شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy