در باغ‌وحشی در مصر خر معمولی را جای گورخر به مردم قالب کردند

63
در باغ‌وحشی در مصر خر معمولی را جای گورخر به مردم قالب کردند
در باغ‌وحشی در مصر خر معمولی را جای گورخر به مردم قالب کردند

دوشنبه ۲۳ ژوئیه، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی مصر منتشر شد که شخصی را در کنار یک گورخر در باغ‌وحش بین‌االمللی شهر نصر نشان می‌دهد؛ تصاویری که کاربران نوشتند متعلق به خری معمولی است اما برای این‌که آن را به جای گورخر قالب کننده و بازدیدکنندگان باغ‌وحش را فریب دهند، با خطوط مشکی رنگ‌آمیزی کردند.

عکاس جوانی به نام محمود سرحان، دانش‌آموز مقطه متوسطه در استان پورت سعید است. او به «العربیه.نت» گفت که دو روز پیش به باغ‌وش رفته بود، هنگامی که خر را دید، اطمینان حاصل کرد که گورخر نیست زیرا گوش، سر و دم خر و شکل خطوط مشکی روی آن، نشان می‌دهد که یک خر معمولی است.

او افزود که عکس را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد و از جنجالی که پس از آن به پا شد، شگفت زده شد. کاربران که برخی از آن‌ها دام پزشک هستند ههم تاکید کردند این تصویر یک خر معمولی است نه گور خر و این‌که موج گرما باعث شد بخش‌هایی از رنگ‌آمیزی روی بدن این خر، پاک شود.

اما سرلشکر محمود سلطان مدیر پروژه باغ‌وحش‌ها تاکید کرد که این باغ‌وحش زائران خود را فریب نداد و این تصویر متعلق به گورخر است و نه خر معمولی.

او افزود که پروتکلی میان مدیریت پروژه و باغ‌وحش در الجیزه برای وارد کردن حیوانات به باغ‌وحش بین‌المللی وجود دارد. او افزود که از این حیوانات به خوبی نگهداری می‌شود و به صورت دوره‌ای معاینه کامل می‌شوند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy