آلمان نگران افزایش امکانات حملات سایبری ایران و تهدیدی است که متوجه منافع آلمان می‌کند

40
آلمان نگران افزایش امکانات حملات سایبری ایران و تهدیدی است که متوجه منافع آلمان می‌کند
آلمان نگران افزایش امکانات حملات سایبری ایران و تهدیدی است که متوجه منافع آلمان می‌کند

آلمان نگران افزایش امکانات حملات سایبری ایران و تهدیدی است که متوجه منافع آلمان می‌کند. امروز سه‌شنبه، ۲ مرداد (۲۴ ژوئیه)، هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان، گزارش دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی – بی‌اف‌فا – را منتشر کرد که در آن نسبت به فعالیت سایبری ایران و خطرات آن برای شرکت‌ها و نهادهای تحقیقاتی آلمان ابراز نگرانی شده است. بی‌اف‌فا سازمان اطلاعات و امنیت داخلی آلمان است.

در این گزارش از مواردی از حملات سایبری با منشاء احتمالی ایرانی نام برده شده و آمده است که این نوع حملات از سال ۲۰۱۷ به این سو افزایش داشته است.

در سال ۲۰۱۶، بی‌اف‌فا گزارش کرد که دلیل اصلی ایران برای جاسوسی در آلمان “سرکوب حرکت مخالفت‌آمیز علیه رژیم آن کشور در داخل و خارج” و همچنین گردآوری اطلاعات سیاسی، علمی و صنعتی از طریق جاسوسی از مراکز مختلف در آلمان بوده است.

این سازمان افزوده است که “سازمان‌های مرتبط با تشکیلات اطلاعاتی ایران همچنان به جاسوسی از اهداف مرتبط با یهودیان و اسرائیل در خاک آلمان ادامه می‌دهند.”

پیشتر، دفتر حفاظت از قانون اساسی آلمان نسبت به افزایش حملات سایبری از سوی روسیه، چین و ایران ابراز نگرانی کرده بود. اخیرا هانس-گیورگ ماسن، هشدار داده بود که “کمیت و کیفیت جنگ سایبری توسط تشکیلات اطلاعاتی بیگانه علیه آلمان رو به فزونی گذاشته است.”

منابع اطلاعاتی غربی همواره بر این نظر بوده‌اند که این سه کشور هم در سطح نهادهای دولتی و هم گروه‌ها و سازمان‌های تبهکار در حمله سایبری به غرب فعال بوده‌اند. ایالات متحده و کشورهای اتحادیه اروپا بارها این سه کشور را به انجام حملات سایبری متهم کرده‌اند.

آقای ماسن هشدار داده که سازمان‌های اطلاعاتی روسیه، ایران و آلمان ممکن است در صدد انجام یک رشته حملات جدید سایبری علیه آلمان باشند و خواستار مراقبت موسسات مختلف در این مورد شده است

وی هشدار داده است که آلمان باید نسبت به حفاظت از ارزش‌ها و نظام دموکراتیک خود در برابر حملات سایبری ازخارج هشیار باشد.

رئیس بی‌اف‌فا گفته است که تنها امنیت آلمان در معرض تهدید سایبری قرار ندارد بلکه این خطر متوجه کشورهای دیگری نیز شده و با توجه به افزایش این خطر در حال حاضر، لازم است نهادهای دولتی و بخش خصوصی همواره تمهیدات ایمنی در برابر خطرات سایبری خود را به روز کنند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy