عصبانیت رییس فدراسیون ایران از تحریم کمپانی آدیداس قبل از اتمام قرار داد

41
عصبانیت رییس فدراسیون ایران از تحریم کمپانی آدیداس قبل از اتمام قرار د

تحریم کمپانی آدیداس در سایت کمپانی آلمانی آدیداس دیده شد. در این سایت که به زبان‌های مختلف و در کشورهای مختلف برنامه‌ریزی شده و خدمات می‌دهد، بخشی تحت عنوان «PERSONALIZE» وجود دارد که به مخاطبان سراسر دنیا اجازه می‌دهد کفش و لباس دلخواه خودشان را انتخاب کنند.

با ورود به این قسمت متوجه می‌شوید که اسم ایران در فهرست اسامی تحریمی این شرکت آلمانی قرار گرفته و تحریم کمپانی آدیداس شامل ایران شده است.

این در حالیست که به دلیل تحریم شرکت آمریکایی نایکی ایران معاملاتش را با این شرکت برای دریافت لباس ورزشی انجام داده بود و  تیم ملی ایران با پیراهن های این برند آلمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به میدان رفته است.

این اقدام در حالی اجرا میشود که فدراسیون ایران با این برند قرارداد تجاری دارد.

همزمان با جام جهانی شرکت نایک اعلام کرد که به ورزشکاران ایرانی کفش ورزشی نخواهد داد.

در حالیکه تنها دو هفته به آغاز رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده بود، کمپانی آمریکایی نایک اعلام کرد که هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی ایران نمی توانند کفش های تولیدی این کمپانی را بپوشند

این اقدام آمریکا در حالی بود که ۶۰ درصد بازیکنان حاضر در جام کفش های نایک را پا خواهند کرد، تیم ملی ایران به دلیل تحریم های جدیدی که توسط دولت آمریکا وضع شده، امکان چنین کاری ندارد.

در آنزمن خبر آنلاین نوشت: به نظر می آید تیم ملی ایران همانند لباس هایش، برای تامین کفش هم باید به کمپانی آلمانی آدیداس مراجعه کند.

اما بعد از گذشت حدود یک ماه اینک تحریم کمپانی آدیداس هم مزید بر علت شده است. اکنون این شرکت ورزشی آلمانی هم با ایران همکاری اقتصادی نمی‌کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy