بازداشت وحشیانه کشیش یوسف ندرخانی همراه  با حمله و ضرب و شتم وی و خانواده اش

130
بازداشت وحشیانه کشیش یوسف ندرخانی همراه  با ضرب و شتم وی و خانواده اش

صبح امروز ۳۱تیر ۹۷ تعدادی از نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت وحشیانه کشیش یوسف ندرخانی با حمله به منزل وی نمودند.

آنها کشیش یوسف ندرخانی حمله کرده را  پس از ضرب و شتم در مقابل خانواده‌اش بازداشت کرده و با خود به شعبه دو دادگاه انقلاب رشت منتقل کردند.

 آقای ندرخانی پیش تر به حبس و تبعید محکوم شده بود با اینحال هیچ احضاریه ای برای اجرای حکم تا زمان بازداشت به دست او نرسیده بود.

یک منبع مطلع نزدیک محل مسکونی کشیش یوسف ندرخانی گفت: مامورین موقع مراجعه به منزل ندرخانی با لگد به در می‌کوبیدند و رعب و وحشت آفریده بودند گویا میخواستند درب ورودی را بشکنند و به زور وارد خانه شوند.

پس از اینکه پسر آقای ندرخانی درب را باز می‌کنند با استفاده از شوکر الکتریکی پسرکشیش یوسف ندرخانی را به زمین می‌زنند و بعد از ورود به خانه در حضور همسر و فرزند دیگر آقای ندرخانی ایشان را با استفاده از شوکر و به همراه ضرب و شتم به زمین می‌زنند و نهایتا با خود می‌برند.

پس از پیگیری خانواده آقای ندرخانی به ایشان گفته‌اند که قرار است امشب آقای ندرخانی را به زندان اوین تهران منتقل کنند”.

یک منبع نزدیک به این خانواده گفت: “حمله نیروهای لباس شخصی در حالی صورت گرفت که پیش از این آقای ندرخانی هیچ احضاریه‌ای که او را بر معرفی به اجرای احکام فرا بخواند دریافت نکرده بود.”

یادآوری میشود: کشیش یوسف ندرخانی در سن ۱۹ سالگی از اسلام به مسیحیت گرویده بود به جرم ارتداد در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به جرم «ارتداد» به اعدام محکوم شد.

طبق قانون مجازات اسلامی که در ایران اجرا می‌شود درصورت ابراز پشیمانی محکوم از تغییر دین اسلام، حکم اعدام لغو می‌شود.

«از سوم تا ششم مهر۱۳۹۰ دادگاه رشت سه بار از آقای ندرخانی خواست توبه کند تا حکم ارتداد او لغو شود. اما این کشیش مسیحی توبه نکرده و در زندان رشت در انتظار دریافت حکم ماند.»

در اسفند ۱۳۹۰، حکم اعدام یوسف ندرخانی، به دایره اجرای احکام زندان لاکان رشت ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا محمدعلی دادخواه در این باره گفت: در آخرین جلسه تشکیل شده در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان گیلان، بار دیگر پرونده «ندرخانی» مورد رسیدگی قرار گرفت و دادگاه این بار با وارد ندانستن اتهام ارتداد، او را آزاد کرد.

دادخواه اضافه کرد: پس از پیگیری‌های قضایی طولانی در آخرین جلسه شعبه ۱۱ دادگاه کیفری گیلان، دادگاه اتهام ارتداد را وارد ندانست و «یوسف ندرخانی» تنها به اتهام تبلیغ برای مسیحیت به ۳ سال حبس محکوم شد و با توجه به این که متهم ۳ سال گذشته در زندان بوده‌است، بلافاصله آزاد شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy