سخنرانی پاپ فرانچسکو در رابطه با بحران مهاجران در میدان سنت پیر واتیکان

18
سخنرانی پاپ فرانچسکو در رابطه با بحران مهاجران در میدان سنت پیر واتیکان
سخنرانی پاپ فرانچسکو در رابطه با بحران مهاجران در میدان سنت پیر واتیکان

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیرماه) در رابطه با بحران مهاجران برای هزاران نفری که در میدان سنت پیر واتیکان جمع شده بودند، سخنرانی کرد.

در جریان این سخنرانی پاپ فرانچسکو اظهار داشت که از شنیدن خبر مرگ مهاجران در دریا رنج می‌برد و از جامعه بین‌المللی خواست که برای جلوگیری از مرگ مهاجران و در راستای حفظ کرامت انسان‌ها به سرعت و با قاطعیت عمل کرده تا از مصائب مشابه جلوگیری کنند.

هفته گذشته امدادگران سازمان غیرانتفاعی «پرواکتیوا اوپن آرمز» خود را به بقایای یک قایق مهاجران در نزدیکی سواحل لیبی رساند تا سه پناهجویی را که روی آن شناور بودند نجات دهد اما تنها یک زن نجات یافت و جسد یک زن و یک کودک ۴ ساله که ساعاتی پیش جان باخته بودند، از آب بیرون آورده شد.

پرواکتیوا اوپن آرمز مدعی است که گارد ساحلی لیبی برای نجات پناهجویان سوار بر قایق آمده بود اما پس از آنکه این سه تن از سوار شدن به کشتی امتناع کردند،‌ آنها را بر روی بقایای قایق‌ به حال خود رها کرد. امدادگران زن نجات یافته را برای رسیدگی و درمان به اسپانیا منتقل کردند.

بیشتربخوانید

کدام کشور اروپایی کمترین مهاجر را می‌پذیرد؟

بر اساس آمار منتشر شده از سوی کمیسیون اروپا، اسپانیا رکورددار رد تقاضای ورود پناهجویان به اروپا در سال ۲۰۱۷ می باشد.

در سال ۲۰۱۷، تقاضای بیش از ۴۳۹ هزار شهروند غیر اروپایی برای ورود به اتحادیه اروپا رد شده است که ۱۳ درصد بیشتر از آمار سال ۲۰۱۶ است که رقمی بالغ بر ۳۸۸ هزار تقاضا بوده است.

در این میان نیمی از تقاضاهای رد شده در سال ۲۰۱۷ به اسپانیا اختصاص دارد. این کشور ۲۰۳ هزار تقاضا را در سال ۲۰۱۷ رد کرده است. اسپانیا به همراه فرانسه و لهستان سه کشور اروپایی هستند که جمعا ۷۵ درصد کل تقاضاهای ورود به اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۱۷ رد کرده اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy