همزمان با تهدیدهای حسن روحانی که با دم شیر بازی نکنید! در مجلس دم شیر را می‌بریدند

278
در حالیکه روحانی عربده میکشید با دم شیر بازی نکنید در مجلس دم شیر را داشتند می‌بریدند

پس از سخنان حمایتی علی خامنه‌ای از تهدیدهای حسن روحانی، سخنان روحانی نیز امروز لحن جنگ طلبانه‌تر به خود گرفت و از چارچوب سخنان دیپلماتیک پیشینش خارج شد.

حسن روحانی به شیوه شعبان‌بی‌مخی خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «آقای ترامپ، با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است!»

 البته تهدیدهای حسن روحانی بدون توضیح بود و نگفت که معنای مادی «پشیمانی» برای طرف مقابل چیست! فقط گفت: «بستن تنگه هرمز ساده است،‌ اما بسیاری تنگه‌های دیگر برای این کار در اختیار داریم!»

 البته باز هم روحانی توضیح نداد با چه مکانیسمی می‌خواهد تنگه هرمز را ببندد! سایر تنگه‌ها (که در نقشه ایران روشن نیست کجا قرار دارند) پیش‌کش!

 اما همزمان با تهدیدهای حسن روحانی که با دم شیر بازی نکنید و عربده‌ کشی سر گذر ولایت، نماینده‌های مجلس،‌ از جمله نماینده‌های جناح خودش، یک بخش از لوایح چهارگانه FATF و قانون مبارزه با تآمین مالی تروریسم را تصویب کرد!

 همان قانونی که به قول خودشان راه را برای نفوذ آمریکا و استکبار باز می‌کند!

 اینجاست که تهدیدهای حسن روحانی و هشدار به طرف مقابل برای «بازی نکردن با دم شیر!!» در زیر گذر ولایت در پرده ابهام فرو می‌رود و این گمان در ذهن می‌آید که نکند این داد و قال سرپوش یک عقب نشینی و یک تسلیم بر روز زانو در مقابل استکبار جهانی بوده است که با نعل وارونه به این شکل بروز کرده است!

گفتنی است که نخستین بسته تحریمی علیه ایران از چهارم اوت (۱۳ مرداد) به اجرا در می‌آید. اما دومین دور تحریم‌های واشنگتن فروش نفت ایران را هدف قرار خواهد داد.

آمریکا اعلام کرده تحریم‌های نفتی نوامبر امسال (آبان ماه) آغاز خواهد شد.

در پی اعلام خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها، قیمت ارز و طلا در ایران افزایش چشمگیری یافته است.

گرانی‌، تورم و بیکاری شهروندان را در خصوص چشم‌انداز اقتصادی ایران نگران کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy