نتیجه گیری ساده از تظاهرات بازنشستگان معترض در نقطه نقطه شهرهای کشور

73
تظاهرات بازنشستگان معترض در نقطه نقطه شهرهای کشور در اعتراض به حقوق پایمال شده

تظاهرات بازنشستگان معترض صبح امروز یکشنبه ۳۱تیر با حضور جمع کثیری از فرهنگیان باز نشسته و دیگر بازنشستگان که از شهرهای مختلف به تهران آمده بودند، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان در مقابل مجلس شکل گرفت.

علاوه بر بازنشستگان، آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز در اعتراض به حقوق پایین و وضعیت اسفبار معیشتی خود در این تجمع اعتراضی حضور داشتند.

صدها کارشناس بیمه کشاورزی که پس از ۱۴سال خدمت، از استخدام آنها سر باز می زند نیز در میان معترضان بودند.

تظاهرات بازنشستگان معترض با شعارهای:‌ سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن؛ معلم زندانی آزاد باید گردد؛ تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم؛ سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه؛ حقوق ما ریالیه هزینه‌ها دلاریه؛ این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی؛ ‌یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه؛ معیشت منزلت حق مسلم ماست؛ دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست؛ تشکل؛ تجمع؛ حق مسلم ماست؛ مرگ بر ستمگر؛ فریاد فریاد؛ از این همه بیداد؛ معیشت است و درمان؛ نیاز ما در این دوران نیروهای انتظامی را عقب راند.

نیروهای سرکوبگر که به‌طور فشرده در محل مستقر بودند با تهدید تلاش می‌کردند از پیوستن دیگران و از هر گونه عکسبرداری و فیلمبرداری از این تجمع جلوگیری کنند. بازنشستگان با سردادن شعار «این فیش حق ما نیست» فیش‌های حقوقی خود را پاره کردند و با شعار «معلم زندانی آزاد باید گردد» به طرف سازمان برنامه و بودجه راهپیمایی کردند.

همزمان بازنشستگان معترض کارخانجات فولاد که از کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود و سنگرود به تهران آمده‌اند در مقابل صندوق بازنشستگی این کارخانجات در خیابان وزرا دست به اعتراض زدند. آنها خواستار پرداخت حقوق و برقراری بیمه درمان هستند.

غارت‌شدگان مؤسسه حکومتی ثامن‌الحجج نیز با تجمع در مقابل دفتر آن در تهران خواستار پس گرفتن سپرده‌های به یغمارفته خود شدند.

در یک تحول دیگر بازنشستگان معترض فرهنگی در مشهد در اعتراض به دریافت نکردن مطالباتشان در مقابل استانداری دست به اعتراض زدند.

آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود: ما خواهان بیمه جامع و کارآمد هستیم؛ اختلاس‌ها را کم کنید مشکل ما را حل کنید.

فقر و بیکاری و نابودی محیط‌زیست هدیه حاکمیت غارتگر است. و تنها با از میان برداشتن فاسدین، بی عدالتی پایان می پذیرد.

باید صدای در گلو مانده مردم دوباره بر سر فاسدین فریاد شود و دوباره با تلاش‌هایمان دوباره با توانستن‌هایمان روزگار نوین مردم ایران را فراهم کنیم.

بازنشستگان با وجود کهولت سن و پرتوان و پرقدرت قصد به کرسی نشاندن حق خود را دارند!
تمام اقشار مردم ایران باید به احقاق حق برخیزند!‌ مطمئنا آنچه اراده کنیم در توان ماست.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy