دو آتش سوزی مهیب در قزوین و خمین با چند کشته و مجروح

62

دو آتش سوزی مهیب روز گذشته در قزوین و خمین چند کشته و مجروح به جای گذاشت. حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته ۲۹تیر۹۷ شرکت رزیتان تاکستان دچار حریق گستره ای شد.

شدت آتش به قدری بود کا احتمال داده میشد از دیوار عبور کرده و به شرکت مجاوز آن هم رسیده باشد.

این شرکت که در کیلومتر ۵ جاده تاکستان به قزوین قرار دارد محصولات صنعت رنگ و حلال های صنعتی تولید میکند و چون مواد شیمیایی در حال سوختن بود دود سمی غلیظی تولید شده بود و حریق بسرعت دامنگیر شد.

در شرکت رزیتان مخزن های خطرناکی وجود داره که بر اثر گرمای شدید باعث انفجار خواهند شد. از جمله این مخزن اصلی که مملو از مواد شیمیایی هست و در زیر زمین شرکت قرار دارد!!

در همین روز آتش سوزی در یک واحد صنعتی در شهر خمین منجر به کشته شدن دو نفر شد.

به گزارش فارس، حادثه آتش سوزی در یک واحد صنعتی در شهر خمین منجر به وقوع حریق گسترده در این شهرک و باعث کشته شدن دو نفر و ناپدید شدن دو نفر دیگر گردید.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اراک گفت: در این حادثه مخزن یک کارخانه تولید فرآورده های نفتی دچار انفجار شده که هم اکنون نیروهای آتش نشانی در حال مهار آتش و خنک کردن مخازن اطراف هستند.

بنا بر اعلام شرکت برق این آتش سوزی در نزدیکی پست برق خمین است، از این رو حریق بسیار خطرناک بوده و احتمال حوادث ناگوار وجود دارد.

تا کنون دو نفر از کارگران این واحد صنعتی به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست دادند. از سرنوشت دو نفر دیگر از کارگران این واحد صنعتی هیچ اطلاعی در دست نیست.

دو نفر از نیروهای آتش نشانی نیز دچار حادثه شده اند. آنها حین اطفای حریق دچار سوختگی شده و به همراه مصدوم دیگر حادثه که سوختگی بالایی داشت، بلافاصله به بیمارستان ولی عصر اراک منتقل شدند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy