یک معلم نابینای فرانسوی از بزرگترین صحرای جهان با پای پیاده عبور خواهد کرد

19
یک معلم نابینای فرانسوی از بزرگترین صحرای جهان با پای پیاده عبور خواهد کرد
یک معلم نابینای فرانسوی از بزرگترین صحرای جهان با پای پیاده عبور خواهد کرد

یک معلم نابینای فرانسوی به نام البار تیسییه تصمیم گرفت از صحرای «سالار دوییونی» که بزرگترین صحرای جهان است و ۱۴۰ کیلومتر عرض دارد، تنها در عرض ۷ روز با پای پیاده عبور کند.

سالاردو ییونی بزرگترین کویر نمک دنیاست که در نزدیکی رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده‌است.

این دشت پوشیده از نمک در ارتفاع ۳۵۶۵ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن ۱۰ هزار و ۵۸۲ کیلومتر مربع است.

تیسیه که معلم کودکان نابینا در فرانسه است، پیش از آنکه بینایی‌اش را از دست دهد عبور از بزرگ‌ترین صحرای نمکی جهان را برنامه‌ریزی کرده بود و دو سال گذشته را به تمرین پرداخته بود. او می‌گوید که می‌خواهد به جهان نشان دهد افراد بااراده توان انجام کارهای فوق‌العاده را دارند.

البار تیسییه در این سفر سخت از یک سیستم ناوبری صوتی استفاده خواهد کرد و یک گروه پزشکی و امداد، او را از دور زیر نظر خواهند گرفت، بدون آنکه در روند سفر او دخالت کنند.

این معلم نابینا چند روز پیش سفر خود را آغاز کرد و پیش‌بینی می‌کند در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۸ آن را با موفقیت به پایان ببرد. او برنامه‌ریزی کرده است که هر روز ۲۰ کیلومتر طی کند و این چیزی است که حتی افراد بینا و سالم به دشواری می‌توانند از پس آن برآیند.

درجه حرارت دما در سالاردو ییونی که ۳۵۶۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، بین منفی ۳ درجه و مثبت ۲۰ در نوسان است. البار تیسییه در این سفر یک سورتمه به دنبال خود خواهد کشید که آب، کیسه خواب، خوراک و تجهیزات امدادی را در خود حمل می‌کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy