گلوله‌ باران توپخانه‌یی مناطق مرزی کردستان توسط سپاه پاسداران

69
گلوله‌ باران توپخانه‌یی مناطق مرزی کردستان

احسان چلبی مدیر بخش سیدکان در استان اربیل اعلام کرد ایران سه‌شنبه ۲۶تیرماه ۹۷ اقدام به گلوله‌ باران توپخانه‌یی مناطق مرزی کرد؛ اقدامی که به‌گفته او، به فرار اهالی سه روستا و آتش‌سوزی در باغ‌ها و چراگاهها انجامیده است.

یک منبع محلی میگوید:  ۲۳تیر ۹۷ مناطقی ازکوه شاهو درنزدیکی شهر پاوه توسط نیروهای حکومتی گلوله‌ باران شد
دراین تهاجم ودرگیری ازهواپیمای شناسایی و همچنین هلکوپترهای شکاری کبریٰ و تانک و نفر بر مورد استفاده قرار گرفت.
این توپ باران حدود ۳ ساعت طول کشید.
این منبع محلی میگوید: هواپیما ی شناسایی که در ارتفاغ بالا پرواز میکرد، اوائل غروب و شب دراین منطقه ۳٫۲چرخ زده و برگشته است  یکی ازعوامل حکومت که از فرد مهمی هم بود دراین درگیری کشته شد.

تا کنون از تلفات احتمالی این حملات توپخانه‌یی گزارش رسمی منتشر نشده است.

احسان چلبی در مصاحبه با السومریه نیوز گفت: «توپخانه ایران امروز مناطقی مرزی وابسته به بخش سیدکان را گلوله‌ باران کرد». او افزود: «شدت گلوله‌ باران باعث رعب و وحشت اهالی آن منطقه شد».

مدیر بخش سیدکان در مورد آتشباری  ایران بر مناطق استان اربیل عراق گفت: «حمله توپخانه‌یی به فرار اهالی روستاهای برهول، بریزه و کتیبه انجامید و علاوه بر آن منجر به‌وقوع آتش سوزیهای بزرگ در باغ‌ها و چراگاهها شد».
وی افزود: «گروههای آتش‌نشانی تا کنون نتوانسته‌اند آتش را کنترل کنند».

شایان ذکر است که برخی از احزاب کُرد ایرانی در مناطق مرزی میان اقلیم کردستان عراق و ایران دارای پایگاه هستند. رژیم ایران هر از چندگاهی مناطقی در اقلیم کردستان را هدف حملات توپخانه‌یی قرار می‌دهد.

پیشتر نیز خبرگزاری باس نیوز، از نفوذ نیروهای سپاه پاسداران به خاک اقلیم کردستان خبر داده و نوشته بود پاسداران خامنه‌ای از تعدادی از چوپانهای این مناطق تعهد کتبی گرفته‌اند که با دام های خود این مناطق را تخلیه کنند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy