با تحویل سکه های پیش فروش شده، باز هم قیمت سکه بالا رفت

49
قیمت امروز سکه و ارز در بازار آزاد تهران

قیمت سکه تمام بهار آزادی با تداوم روند صعودی در بازار از دو میلیون و نهصد هزار تومان فراتر رفت. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که انتظار می رفت با آغاز روند تحویل سکه های پیش فروش شده بازار شرایطی دیگر را تجربه کند.

امروز روند صعودی قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز تداوم یافت و هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدیدب ه قیمت دو میلیون و ۹۰۳ هزار تومان معامله شد .

نیم سکه و ربع سکه نیز با افزایش بیست و ۱۵ هزار تومانی قیمت به ترتیب یک میلیون و ۳۷۸ هزار تومان و ۷۱۷ هزار تومان معامله شدند.

اینکه چرا سکه گران شد را از محسن زنگنه بشنویم وی راز ۵۷تن سکه طلا را سرانجام محسن زنگنه سخنران سفارش شده قرارگاه عمار (لباس شخصی‌های چاقو کش خامنه‌ای) در مصاحبه‌اش با شبکه ۳ این راز را تا حدی گشود و آدرس‌هایی داد و رفت.

وی گفت: افراد عادی نمی‌توانند این میزان سکه طلا بخرند… در یک مورد، فردی ۵۰میلیارد تومان از بانک وام گرفته است و با آن سکه خریده، سپس سکه‌ها را در بازار آزاد فروخته و وام بانک را برگردانده و ۲۰میلیارد تومان سود این کار را هم در جیبش گذاشته است!(سؤال اینجاست که کدام بانکی پیدا می‌شود که به یک شهروند عادی این کشور ۵۰میلیارد تومان وام بدهد؟)

وی گفت: پولی که به‌طور ناگهانی خرج خرید سکه طلا شد، پولی نیست که در صندوق‌خانه مردم باشد یا مردم در بانک‌ها چنین پولی داشته باشند که بروند آن را بردارند برای خرید سکه خرج کنند! بعد هم استدلال کرد و گفت: میزان نقدینگی کشور کلاً ۱۵هزار هزار میلیارد تومان است.

از این مقدار، مبلغ ۱۸۵هزار میلیارد تومانش در دست مردم است که عموماً در بانک‌ها به‌ودیعه گذاشته‌اند و ۱۳هزار هزار میلیارد تومان هم سپرده در بانک‌ها است.
ادامه این مطلب را با کلیک لینک بخوانید

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy