یک کشتی جنگی روس که ۱۰۰ میلیارد پوند طلا حمل می‌کرد در سواحل کره‌جنوبی پیدا شد

134
یک کشتی جنگی روس که 100 میلیارد پوند طلا حمل می‌کرد در سواحل کره‌جنوبی پیدا شد
یک کشتی جنگی روس که 100 میلیارد پوند طلا حمل می‌کرد در سواحل کره‌جنوبی پیدا شد

یک کشتی جنگی روس به نام دیمیتری دونسکوی که ۱۰۰ میلیارد پوند طلا حمل می‌کرد و ۱۱۳ سال پیش در یک نبرد دریایی غرق شده بود، در سواحل کره‌جنوبی پیدا شد.

روزنامه تلگراف روز چهارشنبه ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۸ گزارش کرد کشتی دیمیتری دونسکوی که در نزدیکی جزیه اولونگدو پیدا شد، در جریان نبرد روسیه و ژاپن غرق شد و احتمالا محموله طلای کل ناوگان دریایی را در خود داشت.

کشتی دیمیتری دونسکوی یک کشتی زرهی از ناوگان دریایی امپراطوری روسیه در دریای بالتیک بود و در سال ۱۹۰۴ به اقیانوس اطلس و جنگ روسیه و ژاپن اعزام شد. این کشتی جنگی در نبرد تسوشیما شرکت کرد و در آن نبرد نیروی دریایی ژاپن شکست سختی به روس‌ها تحمیل کرد.

براساس برخی گزارش‌ها کشتی دیمیتری دونسکوی همه خزانه ناوگان روس‌ها را در خود حمل کرد. این طلاها برای پرداخت هزینه‌های بندرگاه‌ها و همچنین حقوق کارکنان و افسران به کار می‌رود. گمان می‌رود با آسیب دیدن برخی از کشتی‌های ناوگان دریایی امپراتوری روسیه، ذخایر طلای آنه به کشتی جنگی دیمیتری دونسکوی منتقل شده باشد.

شرکت شنیل‌گروپ کره‌جنوبی در زمینه جستجوی گنج‌های دریایی فعالیت می‌کند، سال‌هاست می‌کوشد این گنج روسی را پیدا کند و حالا پس از پیدا شدن کشتی دیمیتری دونسکوی قرار است با همکاری شرکت‌هایی از چین، کانادا و بریتانیا آن را از عمق دریا خارج کند.

در بیانیه‌ شرکت شینیل‌گروپ که به مناسب پیدا شدن کشتی جنگی دیمیتری دونسکوی منتشر شد، آمده: «چیزهایی شبیه صندوق‌های گنج مشاهده کردیم، اما هنوز آنها را باز نکرده‌ایم. در زمان مناسب اقدام به گشایش آنها خواهیم کرد».

این شرکت متعهد شد ۱۰ درصد از اموال موجود در کشتی جنگی روسی را صرف پروژه‌های سرمایه‌گذاری در جزیره اولونگدو کند. این جزیره یکی از مقاصد اصلی گردشگردان کره جنوبی است.

شرکت شینیل‌گروپ بناست موزه‌ای درباره کشتی‌های غرق‌شده نیز تاسیس کند. احتمالا بخشی از این موزه به کاپیتان ایوان لیبیدیف که چند روز پس از نبر تسوشیما درگذشت، تعلق داشته باشد.

از آنجا که روسیه مالک قانونی این کشتی جنگی غرق‌شده است و در روند جستجو برای یافتن آن همکاری می‌کرد، نیمی از اموال پیدا شده، به این کشور تعلق خواهد گرفت.

گفته می‌شود که گنج یافت شده در پروژه‌های مشترک روسیه و کره‌جنوبی مانند خط آهنی که دو کشور را به هم متصل می‌کند، به کار گرفته خواهد شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy