مسمومیت با آب آلوده در شهرهای مختلف ایران روز به روز افزایش می‌یابد

33
آب آلوده

امروز ۲۷تیر۹۷ رئیس بیمارستان نوشهر در مورد مسمومیت تعداد زیادی از اهالی نوشهر  با آب آلوده  گفت: شب گذشته تا ظهر امروز ۱۰۰ نفر از اهالی این روستا به بخش درمان بیمارستان مراجعه کرده اند.

رییس بیمارستان گفته است که همه این بیماران با علائمی چون استفراغ، تب و لرز و شکم درد به بخش اورژانس بیمارستان نوشهر و درمانگاه مراجعه کردند.

اکثر مراجعه کنندگان بین سنین ۲ تا ۱۴ سال بودند، با توجه به علایم یکسان بیماری احتمال این که مسمویت از آب شرب باشد وجود دارد.

پیش از این در ادامه بحران آب در شهرهای جنوبی ایران، یک مقام بهداشتی اهواز از مسمومیت ۱۵ نفر در هویزه بر اثر نوشیدن آب آلوده خبر داده بود.

روز یکشنبه ۲۴ تیرایرنا به نقل از معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور شکراله سلمان زاده، نوشت که این افراد به دلیل وجود آب آلوده  مسموم شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

در خبر دیگری در این باره، مدیر آب و فاضلاب روستایی هویزه گفت: در ۱۰ روز گذشته رودخانه کرخه در هویزه خشک شده و آبرسانی به پنج هزار روستایی به خطر افتاده است.

فرماندار هویزه آب پاکی را روی دست مردم ریخت و گفت: با وجود گرمای تابستان و بحران آب احتمال تکرار این اتفاق نیز دور از انتظار و بعید نیست.

مقام‌های محلی شهر یزد نیز از شورتر شدن آب آشامیدنی این شهر خبر داده بودند. همچنین شوری شدید آب خرمشهر و آبادان و قطع آب در این شهرها نیز موجب شد که اعتراض های گسترده خیابانی را در این شهرها به دنبال داشت.

یادآوری میشود روز ۱۰تیر ۹۷ در بحران آب بیش از ۳۵۰ نفر از اهالی روستای ابوالفارس به علت آب آلوده مسموم شدند که در بین آنها ۴۰ کودک خردسال حضور داشتند.

معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز درباره مسمویت اهالی روستای ابوالفارس رامهرمز می‌گوید ورود آب خام به شبکه مصرف و استفاده از آب چشمه علت قطعی این مسمومیت بود.

وی ادامه داد: «مردم و اهالی دهستان یاد شده ۲۰ ساعت قطعی آب داشته اند به همین دلیل از آب چشمه استفاده کرده ضمن اینکه بعد از وصل شدن آب شبکه چندین ساعت کلرزنی انجام نشده است».

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy