تظاهرات مردم عراق بالا میگیرد، تظاهراتی که ابتدا با شعار بی‌آبی و بی‌برقی و بیکاری شروع شده نهایتا و همواره به شعار ایران برود برود تا عراق آزاد شود و سوزاندن بنرهای بزرگ خامنه ای و خمینی در خیابانها، شادمانی جوانان به اوج میرسد.

سابقه امر چیست؟ و این شعار از کدام شعور سرچشمه میگیرد؟
سابقه امر از آنجایی است که آخوندها با شعار فتح قدس از طریق کربلا ، از ۴۰ سال پیش رویای فتح عراق و بنیاد گذاشتن هلال به اصطلاح شیعی در منطقه را در سر می‌پروراندند. از همین رو آتش بس را به رغم درخواست‌های مکرر جامعه جهانی و دولت پیشین عراق، رد می‌کردند.

پس از اشغال عراق توسط آمریکا، فرصت برای ورود ایران به عراق فراهم شد. رژیم ایران با صرف میلیاردها دلار در عراق، دهها حزب و موسسه پوششی در این کشور براه انداخت. سازمان بدر، عصائب الحق و … احزابی که همگی دارای بالهای نظامی و دستجات مسلح بودند که صدها تن از مردم عراق از خلبانان، شیوخ، چهره‌های سیاسی و روشنفکران عراق را ترور کردند.

صدها بمب کنار جاده‌ای و ماشین انفجاری ساخت رژیم ایران توسط نیروهای آمریکایی کشف و ضبط شد. تاجاییکه امروزه همه مردم عراقی، ایران را عامل بمب و انفجار و کشتار در عراق می‌دانند.

 یکی از پروژه های رژیم ایران ایجاد جنگ طائفه‌ای در عراق بود. کشتن و شکنجه علمای سنی و خادمین مساجد سنی بطور گسترده‌ای روزانه ادامه داشته و هنوز هم امری طبیعی است. در سالهای اول اشغال عراق، در بغداد هر روز ۱۰۰ جسد شکنجه شده یافت می‌شد.

هنوز هم کشتار شکنجه مخالفین رژیم ایران در عراق مرسوم است. آمریکاییها در عراق بارها اماکن مخفی شکنجه و قتل را کشف کردند. زندان جادریه که در آن مزدور سپاه پاسداران مشغول کشتن مردم عراق بودند یکی از این اماکن بود.

همزمان ایران به گروه‌های افراطی سنی برای حمله به شیعیان، پشتیبانی مالی می‌رساند تا جنگ مذهبی را گسترش دهد. برخی سران القاعده پس از دستگیری توسط آمریکاییها به ارتباطات خود با ایران اعتراف کردند.

الان هم احزاب وابسته به ایران در عراق احزاب فراقانونی هستند و آزادانه در خیابانها رژه‌ی مسلحانه برگزار میکنند. آنها تحت عنوان مبارزه با داعش و همچنین ساخت مراقد شیعه و موسسات مذهبی، انواع اختلاسها، جنایات، فساد مالی، قاچاق مواد مخدر و… را مرتکب می‌شوند.

 بیشتر مردم عراق یکی از دلایل شکل گیری گروههای افراطی سنی وابسته به داعش را  ایران می‌دانند.

صدها روستای سنی توسط احزاب مسلح شیعه وابسته به رژیم ایران با خاک یکسان شده و مردم آن کوچ داده شدند. امری که با فریب، جوانان سنی را به سمت گروه‌های افراطی سنی جهت انتقام گیری می‌کشاند.

 نوری مالکی در عراق از عناصر وابسته به ایران با میلیاردها دلار پولی که در زمان نخست وزیری‌اش غارت کرده، هم اکنون یک ارتش خصوصی برای خود براه انداخته است. او متهم است که سران داعش را در موصل آزاد و مخفیانه به شکل گیری آنها کمک کرده است!

 نوری مالکی هم اکنون نیز آزادنه در عراق به انواع جنایات دست می‌زند و به هیچ مرجع قانونی پاسخگوی نیست.

به همین دلیل قیام مردم عراق، هرچند بخاطر آب و برق و خدمات شهری آغاز شد، اما به سرعت به شعار «رژیم ایران، اخراج اخراج» تبدیل شد. درست مانند تظاهرات مردم ایران در هر شهر که با اعتراضات صنفی آغاز میشود و با مرگ بر دیکتاتور ادامه می‌یابد.

ایران و عراق و دیگر کشورهای همسایه تنها روزی به آرامش میرسند، که جنایتکاران در ایران تعیین تکلیف شوند روزی که بسرعت در حال رسیدن است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy