بحران آب و مسمومیت ۱۵نفر، این بار در هویزه اهواز بر اثر نوشیدن آب آلوده

33
بحران آب و مسمومیت 15نفر این بار در هویزه اهواز بر اثر نوشیدن آب آلوده

در ادامه بحران آب در شهرهای جنوبی ایران،  بار دیگر حادثه آفرید شکراله سلمان زاده، معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز از مسمومیت ۱۵ نفر در هویزه بر اثر نوشیدن آب آلوده خبر داد.

امروز یکشنبه ۲۴ تیرایرنا به نقل از معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز نوشت که این افراد به دلیل وجود آلودگی در شبکه آب مسموم شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

در خبر دیگری در این باره، مدیر آب و فاضلاب روستایی هویزه گفت: در ۱۰ روز گذشته رودخانه کرخه در هویزه خشک شده و آبرسانی به پنج هزار روستایی به خطر افتاده است.

شهرستان هویزه در استان خوزستان، در غرب اهواز واقع شده و حدود ۳۵هزار نفر جمعیت دارد.

فرماندار هویزه آب پاکی را روی دست مردم ریخت و به خبرگزاری تسنیم گفت: با وجود گرمای تابستان و بحران آب احتمال تکرار این اتفاق نیز دور از انتظار و بعید نیست.

در هفته های گذشته نیز گزارش شده بود که به دلیل آلودگی آب آشامیدنی در رامهرمز، دیگر شهر استان خوزستان، حدود ۳۵۰ نفر به بیمارستان مراجعه کردند.

مقام‌های محلی شهر یزد نیز از شورتر شدن آب آشامیدنی این شهر خبر داده بودند. همچنین شوری شدید آب خرمشهر و آبادان و قطع آب در این شهرها نیز موجب شد که اعتراض های گسترده خیابانی را در این شهرها به دنبال داشت.

بحران آب در ایران در پی خشکسالی شدید در سالهای اخیر، استفاده بی رویه از منابع آب زیر زمینی، و سوء مدیریت در منابع آب، شدت گرفته است.

یادآوری میشود روز ۱۰تیر ۹۷ در بحران آب بیش از ۳۰۰ نفر از اهالی روستای ابوالفارس به علت آلودگی آب مسموم شدند که در بین آنها ۴۰ کودک حضور داشتند.

معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز درباره مسمویت اهالی روستای ابوالفارس رامهرمز می‌گوید ورود آب خام به شبکه مصرف و استفاده از آب چشمه علت قطعی این مسمومیت بود.

وی ادامه داد: «مردم و اهالی دهستان یاد شده ۲۰ ساعت قطعی آب داشته اند به همین دلیل از آب چشمه استفاده کرده ضمن اینکه بعد از وصل شدن آب شبکه چندین ساعت کلرزنی انجام نشده است».

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy