بعد از کشف جسد سوخته مریم فرجی ، پلیس از تحویل جنازه به خانواده اش جلوگیری می کند

229
مریم فرجی

جسد سوخته شده‌ی مریم فرجی ، فعال مدنی ۳۳ ساله و دانشجوی ارشد مدیریت بین الملل، که پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۹۷ از منزل خارج شده بود، توسط پلیس آگاهی کشف شد و پزشک قانونی با گرفتن DNA از پدر این فعال مدنی، هویت جسد را تایید کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، جسد سوخته شده‌ی مریم فرجی ، دانشجوی ۳۳ ساله رشته مدیریت بین الملل، در حالی توسط پلیس آگاهی کشف شد که پیگیری‌های خانواده این فعال مدنی برای یافتنش با وجود مراجعه مکرر به پلیس و ارگان‌های مرتبط راه به جایی نبرد.

یک منبع مطلع، شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، به کمپین گفت: «جسد رها شده مریم و خودروی وی چند روز پیش توسط پلیس کشف شده بود، ولی پزشکی قانونی هنوز جنازه وی را به خانواده اش تحویل نداده است.»

گفتنی است، پیش از این، محمد آقاسی، وکیل مدافع مریم فرجی ، در تاریخ پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه ۹۷ در توئیتی، از احتمال قتل این فعال مدنی خبر داد و نوشت: «به نظر می رسد موکلم (خانم مریم فرجی ) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به سه سال حبس و دو سال ممنوع الخروجی محکومیت یافته، به تقل رسیده باشد.»

روز پنجشنبه ۲۱تیر ۹۷، ماشین رها شده ی او پیدا شده و یک جسد هم پیدا شده که به خانواده نشان نداده اند. شرایط روحی خانواده بسیار وخیم است.

مریم فرجی ۳۳ ساله دانشجوی ارشد مدیریت بین الملل و مدیر مالی یک شرکت در شهریار، روز پنج شنبه ۱۴ تیر ۹۷ از منزل خارج شده و دیگر باز نگشته بود.

مریم فرجی فعال مدنی ، روز ۱۲ دیماه همزمان با ناآرامی های دیماه بازداشت و به مدت ۱۰ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی بود.

دادگاه بدوی وی، در تاریخ ۱۹ فروردین ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست احمدزاده برگزار شد و این دادگاه حکم ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور را برای مریم صادر نمود.

مریم فرجی اهل سرپلذهاب و ساکن کرج ، با قید وثیقە آزاد شدە بود. پیشتر بازجویان اطلاعات  او را بە مرگ تهدید کردە بودند. شک اینکه وزارت اطلاعات او را ربوده باشد و پس از تجاوز به قتل رسانده باشد بسیار قوی است، عدم تحویل جنازه به خانواده‌اش این شک را قویتر میکند.

وزارت اطلاعات سابقه طولانی در ربودن فعالین و قتل جوانان مظلوم ایران دارد.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy