افتادن‌های نیمار، سرگرمی دیگری را نیز در میان اهالی فوتبال بوجود آورد

26
افتادن‌های نیمار، سرگرمی دیگری را نیز در میان اهالی فوتبال بوجود آورد
افتادن‌های نیمار، سرگرمی دیگری را نیز در میان اهالی فوتبال بوجود آورد

نیمار، ستاره برزیلی دنیای فوتبال اگرچه نتوانست افتخار قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ را نصیب کشورش کند اما افتادن‌های پیاپی او در این رقابتها، احتمالا برای مدتی طولانی حتی پس پایان از این رقابت‌ها در خاطرات باقی می‌ماند و دستمایۀ ایجاد سرگرمی‌های جدید می‌شود.

بیشتر بخوانید: جام جهانی فوتبال؛ نیمار «۱۴ دقیقه» غلت زد

لوچیانو جاکوب، طراح برزیلی از این افتادن‌ها ایده گرفته است تا الفبای لاتین را بطور کامل با شکل و شمایلی جدید به تصویر بکشد.

آقای جاکوب که ساکن ایرلند است به کمک تصاویر افتادن‌های نیمار در جریان مسابقه‌های جام جهانی، حروف الفبا را از A تا Z به تصویر کشیده است.

او در گفتگو با یورونیوز می‌گوید که جمع‌آ‌وری عکس‌های این افتادن‌ها، کار آسانی نبوده است.

لوچیانو جاکوب درنهایت کار جمع‌آوری همۀ عکس‌ها و چینش «حروف الفبای نیماری» را در ۱۰ ژوئیه به پایان رسانده و عکس نهایی را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است.

افتادن‌های نیمار، سرگرمی دیگری را نیز در میان اهالی فوتبال بوجود آورد که «چالش نیمار» یا «Neymar challenge» نام گرفته است و در جریان آن، فوتبال دوستان در میانه تمرین ورزش، با شنیدن نام «نیمار» خود را زمین می‌اندازند.

بیشتربخوانید

نیمار که در سال ۲۰۱۳ به بارسلونا پیوست با شایعات تخلف در انتقال وی از سانتوس به بارسلونا روبرو گردید. این شایعه در سال ۲۰۱۵ ثابت شد و باشگاه بارسلونا با جریمهٔ سنگینی روبرو شد. این در حالی بود که ساندرو راسل، رئیس پیشین باشگاه، به ۷ سال زندان محکوم شد. در ابتدا اعلام شده بود که مبلغ انتقال او ۵۷ میلیون یورو است؛ اما گفته می‌شود که مبلغ انتقال او ۱۰۰ میلیون یورو است. او تا سال ۲۰۲۰ قرارداد خود را با باشگاه فوتبال بارسلونا تمدید کرد. نیمار در فصل ۲۰۱۴/۲۰۱۵ با بارسلونا موفق به کسب سه‌گانهٔ باشگاهی (لالیگا، حذفیِ اسپانیا و چَمپیونز لیگ اروپا) شد.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy