دونالد ترامپ: جمهوری اسلامی ایران اکنون مشکلات زیادی دارد

24
دونالد ترامپ: جمهوری اسلامی ایران اکنون مشکلات زیادی دارد
دونالد ترامپ: جمهوری اسلامی ایران اکنون مشکلات زیادی دارد

رئیس جمهوری ایالات متحده قبل از ترک نشست ناتو در بروکسل به مقصد لندن، در یک کنفرانس خبری درباره تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که تهران با وی تماس بگیرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۱ تیر در پاسخ به خبرنگاری گفت: من قبول ندارم که تنش میان ما و ایران افزایش یافته است. ایرانی‌ها اکنون در مقایسه با گذشته با احترام بیشتری با ما رفتار می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به فشارهای اقتصادی به تهران افزود: جمهوری اسلامی ایران اکنون مشکلات زیادی دارد و آنها با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند و اقتصاد آنها در حال سقوط است.

آقای ترامپ افزود: من این را می‌توانم به شما بگویم که آنها در نهایت در جای خاصی با من تماس خواهند گرفت و درخواست توافق خواهند کرد و ما نهایتا توافق خواهیم کرد. آنها الان در رنج بسیاری هستند.

درباره ناتو

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در بخش دیگری از این نشست اعلام کرد که کشورهای عضو ناتو با افزایش بودجه نظامی موافقت کرده‌اند.

پرزیدنت دونالد ترامپ در حالی این خبر را اعلام کرد که برخی خبرگزاری ها از تهدید او برای خروج از پیمان آتلانتیک شمالی خبر داده بودند.

به گزارش سی ان ان، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۱ تیر گفت من به آنها گفتم که اگر پیشنهاد قابل توجهی برای تعهدات مالی ناتو نداشته باشند، من خیلی ناراضی خواهم بود.

البته رویترز نوشت رئیس جمهوری آمریکا تهدید مستقیم به خروج از ناتو نکرد. برخی خبرگزاری ها گزارش دادند بعد از تهدید پرزیدنت ترامپ به خروج از ناتو، گردانندگان ناتو از نمایندگان اوکراین و گرجستان که هنوز عضو ناتو نیستند، خواستار ترک جلسه توسط آنها شدند تا سران ناتو مذاکرات اضطراری خود را با پرزیدنت ترامپ ادامه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا منتقد سهم کم اعضای ناتو در مسائل مالی است. با اینکه ناتو از سال ۲۰۱۴ توافق کرد که هر کشور ۲ درصد تولید ناخالص ملی خود را به هزینه دفاعی اختصاص دهد، هنوز برخی از کشورها همچون آلمان یک تا یک و نیم درصد به این موضوع اختصاص داده اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy