درگیری مردم کازرون با مأموران انتظامی بر سر آب و کشته شدن یکی از معترضان

53
درگیری مردم کازرون با مأموران انتظامی بر سر آب و کشته شدن یکی از معترضان

امروز پنجشنبه ۲۱تیر ماه ۹۷؛ درگیری بین مردم کازرون و نیروی انتظامی به وقوع پیوست.

این درگیری به‌دنبال تصمیم کارگزاران حکومت برای انتقال آب منطقه کارون به بوشهر، عوامل حکومت اقدام به پرکردن چاه‌های آبی که مردم از آن مسایل خود را حل و فصل میکردند نمودند.

اقدام عوامل حکومت برای پرکردن چاه اب های مردم  به دستور رئیس دادگاه چنارشاهیجان (دالکی) انجام شده بود تا با بستن آب مردم این منطقه آب بیشتری به بوشهر بفرستند.

اهالی که با زحمت بسیار این چاه‌ها را کنده بودند اعتراض کردند و در پی اعتراض مردم ماموران انتظامی وارد شده اقدام به درگیری و ضرب و شتم مردم کردند و برای متفرق کردن مردم از شلیک به سمت آنها استفاده نمودند که یکی از معترضین کشته شد.

معترض کشته شده در این درگیری ایمان احمدی نام دارد. گزارشها حاکی است که تعداد دیگری از معترضین هم با گلوله های جنایتکاران انتظامی مجروح شده اند و حال یکی از آنان وخیم گزارش شده است.

خبرگزاری ایرنا ضمن تاییداین خبر از کشته شدن یکی از اهالی در درگیری با نیروهای سرکوبگر خبر داد.

یادآوری میشود بر اثر قراردادهای ننگین در دوران خاتمی روزانه ۹۰۰ هزار مترمکعب آب شیرین از ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس فروخته میشود.

بر طبق قرار داد این فروش آب به مدت سی سال ادامه خواهد یافت و پول آن را خکومت قبلا برای تروریسم و بمب سازی خرج کرده است.

یادآوری میشود:‌ انتقال آب ایران به کشورهای همسایه از سالها قبل از دوران خاتمی استارت خورده است. با اینکه خوزستان تشنه است و روزانه مردم این خطه در از بی آبی کم آبی و قحطی آب به خیابان می‌آیند.

سندی که سال ۸۲ در دوران خاتمی با کویت امضا شده، انتقال آب شیرین ایران برای سی سال روزانه ۹۰۰ هزار متر مکعب امضا شده است. این علاوه بر آبی است که به شکل نذری خود حکومت برای عراق میفرستد و ..

برای اطلاع از این قرار داد ننگین به لینک زیر مراجعه کنید:

متن سند انتقال آب ايران به کويت که در سال ۸۲ امضاء شد

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy