فرانسه با شکست بلژیک به فینال جام جهانی روسیه راه یافت

29
تیم ملی فرانسه با شکست دو بر یک بلژیک، در نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه، راهی فینال این رقابت‌ها شد
تیم ملی فرانسه با شکست دو بر یک بلژیک، در نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه، راهی فینال این رقابت‌ها شد

تیم ملی فرانسه با شکست دو بر یک بلژیک، در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، راهی فینال این رقابت‌ها شد. بلژیک در این دیدار، بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت و می‌توانست در نیمه نخست که صفر بر صفر به پایان رسید، دست کم با یک گل به رختکن برود اما در هر بار این دروازه‌بان فرانسه بود که با واکنش‌های خود، هازارد و یارانش را از گلزنی محروم کرد.

در نیمه دوم در حالیکه تنها پنج دقیقه گذشته بود، فرانسه به گل رسید. ساموئل اومتیتی مدافع پیش تاخته فرانسه، از یک کرنر با ضربه سر، دروازه بلژیک را باز کرد.

بازیکنان بلژیک پس از این گل برای دقایقی به خود آمدند اما یاران دیدیه دشام، توانستند تا آخر، بازی را اداره کنند و نتیجه را به سود خود خاتمه دهند.

فرانسه با این پیروزی اکنون یک پای فینال است. فردا چهارشنبه دو تیم انگلستان و کرواسی روبروی هم قرار خواهند گرفت. برنده دیدار فردا، تیم دوم دیدار فینال را تشکیل خواهد داد. دیدار فینال قرار است روز یکشنبه آینده برگزار شود.

بیشتر بخوانید

فرانسه نشان داد برغم دو بازی ضعیف مرحله گروهی حالا دیگر در سیستم ۱-۳-۲-۴ به خوبی جا افتاده و ضمن دفاع مستحکم با هارمونی فوق العاده تیمی بر روی دروازه حریفان بسیار خطرناک ظاهر می شود.

نقش کیلیان امباپه که در این مسابقه زیاد توپ نصیبش نشد، در حرکات بدون توپ دیدنی و فوق العاده بود.

آنتوان گریزمن نیز در این دیدار کیفیت متفاوتی نسبت به بازی های قبل از خود به نمایش گذاشت.

در آنسو بلژیک با بهره بردن از مدل ۳-۴-۳ و تلفیق دو فاکتور تکنیک و سرعت نمایش تاکتیکی خوبی ارائه کرد، هر چند در پایان از روی پاشنه آشیل خود یعنی ضعف خط دفاعی نتیجه را به حریف واگذار کرد. ادن هازارد چهره پرفروغ تیم بلژیک در این میدان بود.

او بارها با نفوذ از جناح چپ دفاع فرانسه را آزار داد و با کنترل توپ در میانه میدان حرکت تیمی شیاطین سرخ را مهندسی کرد.

در مجموع جدال تماشایی مهره های سرشناس و پر تکنیک دو تیم که برخی همچون «لیزارازو» آنرا به یک مسابقه بوکس و برخی دیگر به «جنگ ستارگان» تشبیه کرده بودند با رستگاری تیم ملی فرانسه به پایان رسید.

اومتیتی زننده تنها گل این مسابقه به عنوان مرد اول میدان انتخاب شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy