اسحاق جهانگیری: تهدید آمریکا تکراری نیست، جدی و خطرناک است

147
اسحاق جهانگیری: تهدید آمریکا تکراری نیست، جدی و خطرناک است

معاون اول روحانی اسحاق جهانگیری هشدار داد:  تهدید آمریکا تکراری نیست، جدی و خطرناک است.

وی گفت: جمهوری اسلامی در سایه تحریم‌های آمریکا بدون شک با شرایط استثنائی، جدی و خطرناکی مواجه شده است که بر خلاف تصور بعضی‌ها در داخل، شرایطی تکراری نیست که بتوان چاره‌ای تکراری برای آن جستجو کرد زیرا که آمریکا طرح تضعیف و براندازی نظام را در اولویت خود قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا برای نخستین بار از واژە رژیم جنایتکار برای حکومت ایران بسرکردگی خامنه ای استفاده کرد

معاون روحانی گفت: تهدید آمریکا تکراری نیست، جدی و خطرناک است و تمامیت نظام را نشانه رفته است

وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز و فردا در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان … ملاقات و با آنان دربارۀ حکومت ایران گفتگو کند.

رادیو فرانسه گزارش میدهد، یک مقام وزارت امور خارجۀ آمریکا با اعلام این خبر گفت که هدف از این ملاقات ها دعوت از متحدان آمریکا برای تشدید فشارها بر جمهوری اسلامی است.

وزیر امور خارجۀ آمریکا قصد دارد در این گفتگوها به متحدان این کشور اطمینان بدهد که با خودداری از خرید نفت ایران، می توانند نفت مورد نیازشان را از طریق دیگر فروشندگان نفت تأمین کنند.

وزیر امور خارجۀ آمریکا دیروز در ابوظبی با رهبران امارات متحد عربی نیز دیدار و دربارۀ رژیم ایران گفتگو کرد.

یک مقام وزارت امور خارجۀ آمریکا اظهار داشت که مقامات ارشد این وزارتخانه طی سه روز در عربستان دربارۀ جمهوری اسلامی بحث و تبادل نظر کردند و در این گفتگوها وسایل و روش های جدید را برای محروم کردن رژیم تهران از درآمدهای نفتی اش بررسی نمودند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy