نیمه شب۱۹تیرماه۹۷ بر اثر تصادف تانکر سوخت با یک اتوبوس در خروجی ترمینال سنندج به سمت تهران تانکر مذکور منفجر شد که باعث آتش گرفتن اتوبوس و چند خودروی دیگر شد.

این حادثه حدود ساعت ۱۲ شب گذشته اتفاق افتاد هنگامیکه یک دستگاه اتوبوس به مقصد تهران، از ترمینال سنندج خارج شده بود که یکدستگاه تانکر سوخت از پشت به اتوبوس برخورد کرد و اتوبوس دچار حریق شد.

در این تصادف وحشتناک تمامی سرنشینان اتوبوس جان باختند.

از دو راننده اتوبوس یکی از آنها که جان به در برده است گفت: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرده بود که همزمان با تصادف تانکر حامل سوخت به آن ناگهان اتوبوس و تانکر هر دو آتش گرفت.

تعدادی از مسافرین بر اثر ترکش قطعات تانکر از بین رفتند و تعدادی از آنان زیر قیر دفن شدند.

منابع محلی میگویند این برخورد با صدای مهیبی همراه بود که باعث تجمع مردم شد. مردم بلافاصله اقدام به اطلاع‌رسانی برای آمدن ماشینهای آتش نشانی از طرف مردم صورت گرفت.

اما قبل از اینکه ماشینهای آتش نشانی و آتش نشانها بیایند نیروهای ضدشورش و یگان ویژه به محل رسیدند که این باعث درگیری بین مردم و نیروهای ویژه شد در اینجا جوانان عصبانی یک خودرو نیروی انتظامی را چپ کردند.

رسانه های داخلی تعداد کشته شدگان را ۱۱ نفر اعلام کردند در حالیکه منابع محلی آمار را بیش از ۲۷ نفر و بعضا تمامی مسافران اتوبوس میدانند.

پس از آن سنندج صحنه درگیری مردم با نیروهای یگان ویژه شد چون منابع محلی میگفتند مسول حادثه سپاه پاسداران است که اقدام به نفت دزدی از کرکوک میکند.

سپاه شبها اقدام به جابه‌جایی مشتقات نفتی از کرکوک به ایران میکند. نفت دزدیده شده با کمک یکی از احزاب کرد عراق توسط سپاە بە کرمانشاە منتقل میشود.

لحظە واژگون کردن ماشین مزدوران انتظامی بە دست جوانان غیور سنندجی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy