آتنا فرقدانی: خانم شجری‌زاده چرا مردم را فریب می‌دهید؟

333
آتنا فرقدانی: خانم شجری‌زاده چرا فریب مردم را فریب می‌دهید؟

آتنا فرقدانی هنرمند و زندانی سیاسی سابق که خیلی زود مچ فریبکارها را با سند و مدرک میگیرد!‌ پس از اینکه شاپرک شجری زاده در یک لایو اعلام کرد که از ایران خارج شده است! (و تلویحا به کمک مسیح علی‌نژاد اشاره نمود) در اینستاگرام خود نوشت:

«عملی ظالمانه و قرون وسطایی‌ست که برای زنان و دخترانی که تنها به دلیل اعتراض به حجاب اجباری قرار بازداشت و احکام قضایی سنگین توسط سیستم فاسد حاکمیت صادر می شود.

اما “یک ماه” خارج از ایران در حاشیه‌ی امن نشستن و گذاشتن لایو با چهره‌ای گریان، به گونه‌ای که خانم شجری‌زاده تا همین دو روز پیش وانمود می‌کردند در ایران هستند؛ آیا گمان نمی‌برید که بین این رفتار متناقض شما، با سیاست جمهوری اسلامی که از طریق عرصه‌ی رسانه‌ها به فریب افکار عمومی می‌پردازد؛ چندان تمایزی نیست؟!

دوستان بسیاری داشتم که به صورت پنهانی از ایران رفتند و تا ماه‌ها جز من و خانواده‌ی آن‌ها، کسی مطلع نبود و رنج تبعید را به دوش می‌کشند اما از طریق رسانه‌ها به فریب اذهان عمومی هم متوسل نشدند!

آتنا فرقدانی ادامه میدهد: «خانم شجری‌زاده مدعی‌ست که من بعد از مکالمه با ایشان در اینستاگرام بلافاصله به انتشار خبر خروج ایشان از ایران اقدام نمودم!

در صورتی که به ایشان این اجازه را می‌دهم که “زمان” مکالمات من با خودشان را منتشر کنند و مخاطبان هم، “زمان” کامنتی را که زیر پست آقای فتوره چی قبل از مکالمه با این خانم داشتم؛ مقایسه کنند تا اذهان عمومی در جریان کامل موضوع قرار بگیرند!»

نکته‌ی جالب اینجاست که بعد از انتشار خبر خروج ایشان از ایران، بلافاصله لایو گذاشتند و اعلام کردند که از ایران رفتند!

آنچه برای من دردآور است به هیچ عنوان موضوع خروج ایشان از ایران نیست! موضوع فریب افکار عمومی‌ست که در طی مکالمه‌ای که با این خانم داشتم؛ اعلام کردند که رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها از خروج ایشان مطلع هستند اما همین رسانه‌های مطلع همچون(بی‌بی‌سی)، به تحریم خبری زندانیان سیاسی که سال‌هاست در زندان به سر می‌برند؛ می‌پردازند!

زنان و مردانی که جان و روح خود را صرف آرمان‌هایشان کردند و حال سالیانی‌ست در زندانند؛ اما به دلایل سیاسی کاملا مشخص، توسط همین رسانه‌ها بایکوت خبری می‌شوند!

آیا اذهان عمومی از وضعیت ناخوشایند “فرزندان” زندانیانی که صدایشان توسط همین رسانه‌ها در نطفه مانده است؛ مطلع هستند؟!»

آتنا فرقدانی سوال میکند: «خانم شجری‌زاده متنی گذاشتید مبنی بر اینکه چرا هیچگاه من به حجاب اجباری اعتراض نکردم!

خواستم بدانید که بد نیست به پست دو سال پیش من به مناسبت “روز جهانی زن” نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید من یک “هنرجو” هستم و کار یک هنرجو این است که در مورد مسائل مهم، با زبان تصویر سخن بگوید و کار یک نویسنده این است که با واژه‌ها مطالب را انعکاس دهد؛ اما من نویسنده نیستم!

پایدار باشید و چون کوه استوار»

 آتنا فرقدانی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy