شرکت نفت آرامکو افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود را بیشتر می کند

26
شرکت نفت آرامکو افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود را بیشتر می کند
شرکت نفت آرامکو افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود را بیشتر می کند

تحلیل آخرین خدمات مالی، آمار و داده‌های حساب‌های متعلق به شرکت نفت «آرامکو» نشان می‌دهد که این شرکت سعودی در مقایسه بزرگترین رقبایش در جهان در برابر کاهش قیمت نفت، مقاوم‌ترین است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این نتیجه با تحلیل داده‌های متعلق به شرکت آرامکو در سال ۲۰۱۶ به دست آمده است.

این نتیجه‌گیری خبرگزاری رویترز در سایه کاهش هزینه تولید شرکت ارامکو به دست آمده است. فعالیت اصلی شرکت تنها در یک کشور یعنی سعودی متمرکز شده و شمار کارکناش از تعداد کارکنان شرکت‌های رقیب کمتر است با وجود این‌که آرامکو بزرگترین شرکت تولید نفت جهان است.

بنا به گزارش رویترز در پی کاهش قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ به بشکه‌ای ۲۷ دلار، سود شرکت آرامکو به نسبت ۲۱ درصد کاهش یافت. اما در مقابل شرکت «اکسون موبیل» در همان سال، کاهشی ۵۰ درصدی در سود داشت.

از سوی دیگر، طرح‌های اعلام شده شرکت آرامکو نشان از این دارد که این شرکت قصد دارد با افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود از ماه ژوئیه جاری روزانه صدها هزار بشکه نفت اضافی را روانه بازارهای جهانی کند.

قیمت جهانی نفت امروز دوشنبه ۹ ژوئیه با کاهش نفت عرضه شده در بازار افزایش یافت. گزارش‌های منتشر شده در اواخر هفته گذشته نشان از آن دارد که ذخیره نفت آمریکا به کمترین سطح طی ۳ سال گذشته رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت ۴۹ سنت یا به عبارتی %۰٫۶ افزایش داشت. این در در حالی است که قیمت پیش فروش نفت خام آمریکا با ۳۴ سنت صعود به میزان %۰٫۵ افزایش یافته و به سطح ۷۴٫۱۴ دلار در هر بشکه رسیده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy