تجمعات اعتراضی امروز در زاگرس، روستای بارچی سرچشمه،رفسنجان و دزفول+عکس

51
تجمعات اعتراضی امروز در زاگرس، روستای بارچی سرچشمه،رفسنجان و دزفول+عکس
تجمعات اعتراضی امروز در زاگرس، روستای بارچی سرچشمه،رفسنجان و دزفول+عکس

صبح روز سه شنبه ۱۹تیر ۹۷ اهالی روستای بارچی سرچشمه واقع در محور رفسنجان-سرچشمه در استان کرمان، در مقابل مجتمع مس تجمع کردند و خواستار رسیدگی به وضعیت اسفبار آب و جاده این روستا شدند. اهالی با نشستن در مسیر، جاده را بستند.

همچنین امروز سه‌شنبه۱۹تیرماه۹۷ مبل فروشان رفسنجان با تعطیلی مغازه‌های خود در اعتراض به بازگشایی نمایشگاه مبل بدون مجوز از جانب ایادی رژیم، در شهر رفسنجان دست به اعتصاب زده و مقابل فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

اعتصابیون روی پلاکاردهایی که در دست داشتند نوشته بودند:

«اقتصاد خراب+نمایشگاه=بیکار شدن صدها نفر»

و «نمایشگاه مبل=ورشکستگی مبل فروشان»

قابل ذکر است که امروز سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷کارگران فضای سبز شهرداری دزفول در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات معیشتی‌شان، مقابل فرمانداری و همچنین در مقابل شهرداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

‌روز سه‌شنبه۱۹تیرماه۹۷ کارگران راه آهن زاگرس اعلام کردند در صورتی که در این هفته حقوق نگیرند روز شنبه ۲۳ تیر ۹۷ دست به اعتصاب خواهند زد.

بیشتر بخوانید

جواب درخواست مردم با گلوله پاسخ داده می شود

دویچه ‌وله: گزارش‌ها از خرمشهر حاکی از به خشونت کشیده شدن تجمع اعتراضی مردم نسبت به کیفیت نامطلوب آب آشامیدنی بوده است. نیروهای امنیتی اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور کرده‌اند. طبق گزارش‌های غیررسمی دست‌کم یک نفر کشته شده است.

بنا بر گزارش شاهدان عینی، تجمع اعتراضی شماری از شهروندان در خرمشهر در اعتراض به شوری آب آشامیدنی به درگیری با نیروهای امنیتی کشیده شد. این درگیری در شامگاه شنبه (۳۰ ژوئن) رخ داد. در ویدیوهایی که گفته می‌شود متعلق به درگیری‌های خرمشهر است، صدای شلیک‌های پیاپی گلوله شنیده می‌شود.

شماری از معترضان نیز برای در امان ماندن از گاز اشک‌آور در چندین نقطه آتش روشن کرده‌اند. در یکی از این ویدیوها دیده می‌شود چند نفر به یک معترض که ظاهرا از ناحیه پا زخمی شده و قادر به حرکت نیست، کمک می‌کنند.

در یک ویدیوی دیگر که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، صدای بلند “الله اکبر” معترضان در خیابان شنیده می‌شود و شخصی که چهره‌اش مشخص نیست، با ذکر تاریخ (۹ تیرماه) می‌گوید: «پلیس با شلیک گلوله یک نفر را از پای درآورده است.» تصاویر در این ویدیو واضح نیستند. طبق گفته فعالان عرب اعتراضات خرمشهر دست‌کم یک کشته بر جای گذاشته است.

دویچه ‌وله در حال حاضر نمی‌تواند مستقلا این گزارش‌ها را تأیید کند.

در روزهای اخیر خرمشهر شاهد برخی تجمعات اعتراضی نسبت به کیفیت بد آب آشامیدنی بوده است. روز جمعه (۸ تیر) شماری از مردم در مقابل مسجد جامع شهر دست به اعتراض زده و علیه انفعال فرماندار شعار سر دادند. به گفته معترضان کیفیت آب شرب خرمشهر نسبت به روزهای گذشته بسیار شورتر شده و در بسیاری از مناطق نیز بوی بسیار بدی می‌دهد.

در روزهای گذشته صدها نفر از مردم آبادان نیز برای اعتراض به شوری و کمبود آب شرب در این شهر مقابل فرمانداری دست به تظاهرات زده بودند.

معضل کمبود و کیفیت نازل آب لوله‌کشی در برخی شهرهای خوزستان از چند سال پیش با اعتراض شهروندانی روبروست که عامل اصلی این وضعیت را سیاست‌های نادرست، سوءمدیریت و ناکارآمدی دستگاه‌های دولتی و حکومتی می‌دانند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy