توفان در راه است! یک انفجار بزرگ اجتماعی در کمین است- ترس از براندازی

360
توفان در راه است! یک انفجار بزرگ اجتماعی در کمین است- ترس از براندازی

ترس از براندازی تمام ارکان نظام را به لرزه در آورده است. به زبان اشهد میگویند: توفان در راه است! یک انفجار بزرگ اجتماعی در کمین است. ارتش گرسنگان آمادهٔ قیام است! برای هر اقدامی فردا خیلی دیر است!

این عبارات و دهها عبارت دیگر نظیر آن ورد زبان مقامات و رسانه‌ها و دلسوختگان حکومت ولایت فقیه است.

اما در مقابل این همه هشدار و اخطار هیچ‌کس راه حلی به جز شعار تحویل نمیدهد.

همه شان به صریح‌ترین بیان اعلام میکنند که: «نظام دچار سردرگمی است و نمی‌داند چه تصمیمی بگیرد» و هنوز موعد برقراری سخت‌ترین تحریمها نرسیده و آن در راه است.

حسن عابدی جعفری، وزیر سابق بازرگانی می‌گوید: «وقتی در منطقه‌‌یی گردباد بسیار شدیدی می‌آید، ساکنان منطقه پنجره‌ٔ خانه‌های خود را تخته‌کوبی می‌کنند چرا که گردباد همه چیز را به‌هم‌می‌ریزد.

پیش‌بینی می‌شود که تحریم‌هایی که در پیش داریم، بسیار شدید باشد نمی‌توانیم و نباید بنشینیم که تحریم اتفاق بیفتد و بعد بگوییم که چه باید کرد؟ مجموعه اداری و بوروکراتیک کشور جواب این تحریم را نمی‌دهد».

و توصیه می‌کند که باید برای این شرایط توفانی آماده شویم: «امروز باید شاهد باشیم که دولت چگونه مردم را برای رفتن داخل این توفان آماده می‌کند؟».(ایلنا ۱۹تیر ۹۷)

یوسف مولایی هم نگران این است مشکلات به‌ «حوزه امنیتی سرریز» کند که در این‌صورت: «در آینده احتمال به خطر افتادن حاکمیت وجود دارد».(دیپلوماسی ایران ۱۸تیر ۹۷)

خبرآنلاین ۱۸تیر ۹۷ هم ضمن اشاره به خطیر بودن شرایط موجود به دولت روحانی پیشنهاد «اصلاحات گسترده اقتصادی» می‌دهد، زیرا «هر گونه تأخیر در اصلاح سیاستهای اقتصادی می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد» و می‌تواند به تشدید نارضایتی و بی‌اعتمادی بیشتر مردم منجر شود» که در این صورت «عواقبی بسیار پرهزینه و مخرب‌تر به‌دنبال داشته باشد».

نگرانی اصلی را سایت راه دانا ۱۸تیر ۹۷ بهتر بیان می کند: «سه‌قوه تدبیر نکنند، فشار اقتصادی بیشتر می‌شود.

متأسفانه اگر کوچکترین اعتراضی در کشور شکل بگیرد، بلافاصله جریان اعتراضات در دست مجاهدین قرار می‌گیرد».

به‌رغم تمام این ترس و هراس از زلزله در راه و توفان بنیان کن و عواقب خطرناک و جبران ناپذیر ! هیچ راه حلی برای حل مصائب و مشکلات عظیم مردم نمیدهند و صرفا هشدار و اخطار هست و همین باعث وحشت و نگرانی از آینده میشود.

زلزله‌هایی که سال گذشته پاسدار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه پاسداران از وقوع آن به خبرگزاری مهر۱۹آذر ۹۷خبر داد! ۲هفته بعد در قیام دیماه ۹۶ مردم ایران به‌وقوع پیوست.

از آن زمان نیز این قیام گسترش یافته و شهر به شهر را در بر میگیرد، از کازرون تا تهران و خرمشهر و اهواز و برازجان و…

راه حلی که از  حکومت در‌ می‌آید و پیوسته با آن راه حل با مردم مواجه میشود سرکوبی وحشیانه مردم است و همین باعث شده است  که مردم با آن به نقطه‌ٔ بازگشت‌ناپذیر برسند. همین نقطه و همین وضعیت است که دیگر مردم  به کمتر از براندازی آن راضی نخواهند بود و به‌عینه دیده می‌شود که فرهنگ براندازانه و شعارهای سرنگونی‌طلبانه روزبه‌روز رشد کرده و گسترش بیشتری پیدا می‌کند.

و به همین دلیل است که هر اعتراض صنفی به سرعت به اعتراض سیاسی تبدیل میشود!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy